piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Kuny: OSP chce 200 000 zł na nowy wóz

Kuny: OSP chce 200 000 zł na nowy wóz
 

Nie tak dawno temu mieszkańcy Władysławowa i okolic cieszyli się z pozyskania nowego wozu strażackiego. Inne jednostki też chcą wymieniać swoje pojazdy na nowe i otrzymywać wsparcie z budżetu gminy. O tym, że na finansowy zastrzyk oczekują strażacy z Kun, można było się przekonać podczas sesji w dniu 6 lutego.

O wniosku strażaków mówiła podczas sesji przewodnicząca Rady Gminy Władysławów. – Jednostka OSP w Kunach składa wniosek o potwierdzenie dofinansowania z budżetu gminy na rok 2017 sumy 200 000 zł na zakup samochodu bojowego. Samochód, który posiadamy, jest z roku 1986. Nowy samochód zmieniłby wizerunek jednostki, która została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Potwierdzenie dofinansowania z Urzędu Gminy umożliwi nam dalsze pozyskiwanie środków finansowych na zakup samochodu – cytowała wniosek Krystyna Michalak.

reklama

Jak usłyszeli uczestnicy sesji, na wsparcie oczekuje też OSP Chylin. Chodzi jednak o dużo mniejsze pieniądze i zakup sprzętu wartego kilka tysięcy złotych. Cel to zwiększenie gotowości bojowej i lepsze zabezpieczenie remizy przed włamywaczami.

AW

Podobne artykuły

Gmina Malanów pozyskała pieniądze z Urzędu...

Gmina Malanów pozyskała pieniądze z Urzędu...

1 czerw.
Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

27-11-2020
Nowa droga w Kunach. Milionowa inwestycja...

Nowa droga w Kunach. Milionowa inwestycja zakończona.

18-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama