sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Piorunów: Wyrzucił 50 ton śmieci na drogę. Gmina zapłaci 20 000 zł za posprzątanie po trucicielu środowiska?

Piorunów: Wyrzucił 50 ton śmieci na drogę. Gmina zapłaci 20 000 zł za posprzątanie po trucicielu środowiska?
 

Są sytuacje, w których mieszkańca powiatu, w tym przypadku gminy Władysławów, może ze wściekłości zalać krew. Ludzie stosują się do zasad „śmieciowej rewolucji”, segregują odpady, płacą za ich odbiór, tymczasem ktoś po kryjomu wyrzuca pod lasem 50 ton śmierdzących śmieci. Do takiej właśnie sytuacji doszło w Piorunowie. Sprawę badają Prokuratura i Policja.

W poniedziałek 6 lutego odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Władysławów. Podczas obrad mówiono o tym, co stało się w Piorunowie. – Jak długo będą jeszcze leżeć te śmieci w Piorunowie? Cała sterta śmieci, kilka transportów najprawdopodobniej. Smród jest niesamowity. Psy to rozciągają. Coś okropnego tam się dzieje – mówiła sołtys Piorunowa Dorota Kubsik.

reklama

Skąd wzięła się olbrzymia sterta śmieci? Najprawdopodobniej aż z województwa małopolskiego. Mówiąc konkretniej ze Szczawnicy. Są to oczywiście przypuszczenia, ale oparte na pewnych przesłankach. W wielkiej hałdzie śmieci znaleziono np. rozmaite papiery i dokumenty, które wskazują na takie pochodzenie odpadów.

Mniej więcej tydzień temu, w weekendową noc, nieznany sprawca przywiózł na teren gminy Władysławów, w okolice drogi przy zbiorniku w Piorunowie, potężną ilość śmieci. To około 40 – 50 ton śmieci zmieszanych. Była tam Policja, ja też pojechałem na miejsce. Teren został ogrodzony taśmą, spisano protokół. Z tego co wiem, sprawa została przekazana przez policjantów z Tuliszkowa do Wydziału Dochodzeniowego do Turku. Postępowanie się toczy. Powiadomiliśmy też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. (…) Drugi taki transport śmieci pojawił się w okolicach Krzymowa. WIOŚ wystąpił do Prokuratury w Koninie, jak i w Turku. Ja też skierowałem pismo do Prokuratury. Mamy nadzieję, że to zostanie potraktowane nie jako wykroczenie, ale jako przestępstwo, choć może być z tym ciężko – mówił kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego - Jarosław Szczap.

reklama

Szacowany koszt usunięcia takiej ilości odpadów to – jak usłyszeli uczestnicy sesji – około 20 000 zł. Niestety, gmina zmuszona jest to zrobić.

AW

 

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Piknik Szczepienny w Chylinie. Będą atrakcje...

Piknik Szczepienny w Chylinie. Będą atrakcje dla...

16 wrz.
Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w...

Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w powiecie...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama