czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Potworów-Marcinów: Choinka OSP rozweseliła dzieci i dorosłych

Potworów-Marcinów: Choinka OSP rozweseliła dzieci i dorosłych
 

Najbardziej cieszy nie tyle otrzymywanie prezentów, co obdarowywanie innych. Rzecz jasna szczególnie cieszy obdarowywanie dzieci, wywoływanie uśmiechu na ich buziach. Wiedzą to doskonale mieszkańcy Potworowa i Marcinowa, którzy wzięli udział w tradycyjnej Choince, zorganizowanej w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W karnawale w różnych miejscowościach organizowane są Choinki. Niestety w wielu wsiach ta tradycja zanikła, ale w Potworowie-Marcinowie, na pograniczu gmin Dobra i Kawęczyn, zwyczaj ten ma się świetnie. W pierwszy weekend lutego tamtejsza remiza szczelnie wypełniła się mieszkańcami podczas tejże integracyjnej imprezy.

reklama

Kogóż tam nie było! Zjawiły się tłumy dzieci, dziadkowie, rodzice, był i i burmistrz Dobrej - Andrzej Piątkowski, ksiądz prałat Zygmunt Chromiński, nie zabrakło także przewodniczącego Rady Gminy Kawęczyn - Piotra Geblera. Zjawił się nawet św. Mikołaj, wyglądem przypominający przewodniczącego Rady Powiatu – Tadeusza Geblera. W niecodziennym stroju Pani Mikołajowej w remizie pojawiła się radna Anna Jasiak.

Dzieci otrzymały paczki, ale prezenty nie były jedynym powodem do radości. Najmłodsi chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Nic w tym dziwnego – wszakże o to, by nikt nie podpierał ściany, dbał nie kto inny, jak DJ Marek Górski. Wszystkich w wesoły nastrój wprowadziły także kabaretowe występy. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku.

AW

Podobne artykuły

Choinka z Babcią i Dziadkiem w Natalii

Choinka z Babcią i Dziadkiem w Natalii

4 lt.
Mieszkańcy Dobrej ubrali wspólnie choinkę.

Mieszkańcy Dobrej ubrali wspólnie choinkę.

16-12-2019
Turkowska choinka rozświetliła rynek!

Turkowska choinka rozświetliła rynek!

15-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama