czwartek 21 listopada 2019

Janusza, Marii, Reginy

reklama
Wzorek

Potworów-Marcinów: Choinka OSP rozweseliła dzieci i dorosłych

Potworów-Marcinów: Choinka OSP rozweseliła dzieci i dorosłych
 

Najbardziej cieszy nie tyle otrzymywanie prezentów, co obdarowywanie innych. Rzecz jasna szczególnie cieszy obdarowywanie dzieci, wywoływanie uśmiechu na ich buziach. Wiedzą to doskonale mieszkańcy Potworowa i Marcinowa, którzy wzięli udział w tradycyjnej Choince, zorganizowanej w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W karnawale w różnych miejscowościach organizowane są Choinki. Niestety w wielu wsiach ta tradycja zanikła, ale w Potworowie-Marcinowie, na pograniczu gmin Dobra i Kawęczyn, zwyczaj ten ma się świetnie. W pierwszy weekend lutego tamtejsza remiza szczelnie wypełniła się mieszkańcami podczas tejże integracyjnej imprezy.

reklama

Kogóż tam nie było! Zjawiły się tłumy dzieci, dziadkowie, rodzice, był i i burmistrz Dobrej - Andrzej Piątkowski, ksiądz prałat Zygmunt Chromiński, nie zabrakło także przewodniczącego Rady Gminy Kawęczyn - Piotra Geblera. Zjawił się nawet św. Mikołaj, wyglądem przypominający przewodniczącego Rady Powiatu – Tadeusza Geblera. W niecodziennym stroju Pani Mikołajowej w remizie pojawiła się radna Anna Jasiak.

Dzieci otrzymały paczki, ale prezenty nie były jedynym powodem do radości. Najmłodsi chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Nic w tym dziwnego – wszakże o to, by nikt nie podpierał ściany, dbał nie kto inny, jak DJ Marek Górski. Wszystkich w wesoły nastrój wprowadziły także kabaretowe występy. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku.

AW

Podobne artykuły

Tłumy na Dniu Żniwiarza w Potworowie. Kosili i...

Tłumy na Dniu Żniwiarza w Potworowie. Kosili i...

14 lip.
Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia...

Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia Żniwiarza...

11 lip.
Turek: Magia Świąt ogarnęła Rynek

Turek: Magia Świąt ogarnęła Rynek

16-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama