środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Malanów: "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej zweryfikował wiedzę uczniów

Malanów:
 

17 lutego 2017r. w Malanowie odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorzy Turnieju to: Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Malanowie, Komisja ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Malanowie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.

reklama

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.

Eliminacje poszerzają wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ratownictwa w tym ratownictwa, ekologicznego, chemicznego, medycznego, przeciwpożarowego. Uczestnicy przygotowując się do eliminacji zdobywają podstawową wiedzę z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Turniej zwiększa świadomość potrzeby ochrony środowiska naturalnego i uczy skutecznych sposobów ograniczania skutków zagrożeń ekologicznych. Kształtuje właściwe postawy i zachowania wobec szkodliwej działalności człowieka.

reklama

Jury eliminacji powiatowych w składzie: druh Mariusz Zając – Przewodniczący, druh Zenon Stefaniak – członek, druh Marcin Taborek – członek, Karolina Wojtkowiak – sekretarz.

W Turnieju uczestniczy młodzież w dwóch grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych. W tegorocznych eliminacjach gminnych biorą udział finaliści eliminacji szkolnych z 3 szkół podstawowych (SP Dziadowice, SP Malanów, SP Miłaczew) oraz Gimnazjum w Malanowie w sumie 24 uczestników (9 podstawówki, 15 gimnazjalne).

Na terenie gminy w roku szkolnym 2016/2017 w eliminacjach na szczeblu środowiskowym i gminnym wzięło udział ponad 48 dzieci i młodzieży. Eliminacje odbywają się na szczeblach: środowiskowym (szkolnym), gminnym (miejskim, miejsko-gminnym), powiatowym, wojewódzkim, centralnym. Eliminacje powiatowe składają się z testu pisemnego (35 pytań) który układał przewodniczący komisji Druh Mariusz Zając.

Klasyfikacja w poszczególnych grupach wiekowych:

Szkoły Podstawowe:

1. Weronika Maciejewska - SP w Miłaczewie

2. Aleksandra Kaczorowska - SP w Malanowie

3. Wiktoria Kornacka - SP w Miłaczewie

Szkoły Gimnazjalne

1. Weronika Perlińska - Gimnazjum w Malanowie

2. Monika Przybył - Gimnazjum w Malanowie

3. Filip Okraska - Gimnazjum w Malanowie

Nagrody wręczyli Zastępca Wójta Gminy Malanów Piotr Cyrls oraz Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Malanowie dh Czesław Pawlak.

Eliminacje kończą etap gminny, a finaliści – po dwie osoby w każdej z dwóch grup wiekowych – będą reprezentować Gminę Malanów na etapie powiatowym który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Brudzewie.

Podczas sprawdzania prac konkursowych odbył się instruktaż z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy który został poprowadzony przez strażaków z OSP Malanów dh Alicję Stefaniak oraz dh Sebastiana Płuciennika. Instruktaż cieszył się dużym zainteresowaniem, każdy z obecnych na sali mógł doświadczyć jak należy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Mariusz Zając
Wiceprezes ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Malanowie

Podobne artykuły

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy już w OSP Kotwasice

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy już w OSP Kotwasice

26 wrz.
Plener Malarski w Malanowie. Rekordowa liczba...

Plener Malarski w Malanowie. Rekordowa liczba...

24 wrz.
Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama