sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Piorunów: Właściciel śmieci się odnalazł. Przyznał się, teraz posprząta

Piorunów: Właściciel śmieci się odnalazł. Przyznał się, teraz posprząta
 

Nasi czytelnicy doskonale pamiętają sprawę około 40-50 ton śmierdzących śmieci, które ktoś wyrzucił na drodze w Piorunowie. W poniedziałek 20 lutego przedstawiciele Urzędu Gminy we Władysławowie poinformowali mieszkańców, że właściciel odpadów się znalazł i gmina nie będzie musiała płacić potężnych pieniędzy za ich usuwanie. O sprawie pisał m.in. ogólnopolski serwis portalkomunalny.pl, powołując się na materiał portalu Turek.net.pl. Na szczęście będzie miała ona swój happy end.

W sprawie Piorunowa zapanował najwyraźniej pewien chaos medialny. W jednym z lokalnych portali dziś, we wtorek 21 lutego, pojawiły się dywagacje na temat tego, co się stanie ze śmieciami. Przeczytać tam można, iż prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające, trwa jego początkowa faza i być może do końca tygodnia wyjaśni się, kto owe śmieci zabierze.

reklama

Te doniesienia wydają się mocno „nieświeże”, gdyż już w poniedziałek 20 lutego kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego - Jarosław Szczap, podczas spotkania z mieszkańcami, w obecności wójtów Krzysztofa Zająca i Piotra Szewczyńskiego, wyjaśnił, że właściciel odpadów jest znany, gmina ma za sobą rozmowy z tą osobą i zaplanowano już usunięcie śmieci.

Śmieci trafiły do nas z Małopolski, z Nowego Targu praktycznie. (…) Podjęliśmy nasze działania, moje działania, ponieważ pisałem do WIOŚ w Krakowie i podległych jednostek, dzwoniłem tam, dzwoniłem do gmin. Dziś, w poniedziałek, zadzwonił pan, który sam się przyznał, że są to raczej jego śmieci. Nie wie jak to się stało, że się tu znalazły. Kierowca, czy coś... Obiecał mi przedstawić informację, że do końca tygodnia usunie te śmieci. Stamtąd ściągnie sprzęt i ludzi. To sukces. Nas usuwanie tego kosztowałoby około 20 000 zł. Co zrobią organy ścigania z tym fantem? To już ich sprawa. Tym posprzątaniem chce zapewne załagodzić sytuację. Ma to sprzątnąć – mówił kierownik Jarosław Szczap.

reklama

AW

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Piknik Szczepienny w Chylinie. Będą atrakcje...

Piknik Szczepienny w Chylinie. Będą atrakcje dla...

16 wrz.
Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w...

Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w powiecie...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama