sobota 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego, Sylwii

31°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Chylin: Strażacy trafią do KSRG, zyskają nowy wóz i sztandar?

Chylin: Strażacy trafią do KSRG, zyskają nowy wóz i sztandar? - foto: OSP Chylin
foto: OSP Chylin 

We wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych trwa okres walnych zebrań sprawozdawczych. W niektórych wsiach druhowie mają na koncie np. zero wyjazdów na akcje i jedną pogadankę, ale zjawisko tego typu aktywności nie dotyczy Chylina w gminie Władysławów. Tutaj było co wyliczać i co wspominać, a plany na 2017 roku są jeszcze ambitniejsze.

W walnym zebraniu wzięło udział wielu szacownych gości. W strażnicy zjawili się m.in.: komendant powiatowy PSP w Turku - st. bryg. mgr inż. Dariusz Stasiak, wicewójt Piotr Szewczyński, przewodnicząca Rady Gminy - Krystyna Michalak, komendant gminny ZOSP RP - Witold Dębiński, radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak, były prezes wojewódzki ZOSP - Janusz Wojciechowski. Nie zabrakło też radnych Chylina czyli Jacka Kalinowskiego i Andrzeja Maciaszka, członków rady sołeckiej, członków honorowych OSP.

reklama

Spotkanie było okazją do nagrodzenia wyróżniających się strażaków. Brązowym medalem uhonorowany został druh Michał Maciaszek, druhowie Janusz Deszcz, Robert Wyzujak i Marceli Warmiński otrzymali odznaki „Strażak Wzorowy”.

Jaki był 2016 rok dla OSP Chylin? Bardzo aktywny. Jednostka – która obecnie ma 67 członków – czynnie uczestniczyła w życiu społecznym wsi i gminy. Strażacy brali udział w obchodach świąt narodowych i kościelnych. Druhowie szkolili się, organizowali pogadanki dla młodzieży z zakresu pierwszej pomocy. Zorganizowany został dzień dziecka, odbył się festyn strażacki, nie zabrakło także pokazów ratowniczych i wielu innych atrakcji. Jednostka brała także udział w wojewódzkich młodzieżowych zawodach pożarniczych w Ostrzeszowie, gdzie drużyna z Chylina zajęła 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a zarazem świetne 3 miejsce w sztafecie pożarniczej. W zeszłym roku ze środków funduszu sołeckiego zakupiono 2 aparaty ochrony dróg oddechowych, a ze środków dofinansowanych przez MSWiA zakupiono 2 pary ubrania bojowego typu nomex, 2 pary rękawic. Podczas walnego zebrania strażacy - widząc te dokonania - udzielili Zarządowi absolutorium.

Rok 2017 będzie czasem wielu wyzwań. Został już zmieniony statut OSP, dzięki czemu będzie ona Organizacją Pożytku Publicznego. Został też przez społeczeństwo Chylina powołany Honorowy Komitet Fundatorów Nowego  Sztandaru dla  Jednostki OSP Chylin. Plany na ten rok to zakup zbiornika o pojemności 12 m3 wody, starania o samochód gaśniczy i włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co – jak wskazują druhowie - spotkało się z przychylnością komendanta powiatowego PSP i wójta gminy. W nadchodzącym czasie będą organizowane także rozmaite imprezy, spotkania o tematyce ratowniczej i uroczystości.

Oprac: AW
Źródło: OSP Chylin

Podobne artykuły

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Nocny pożar słomy w Chylinie

Nocny pożar słomy w Chylinie

25 lt.
Druhowie z gminy Władysławów bogatsi o nowy sprzęt

Druhowie z gminy Władysławów bogatsi o nowy sprzęt

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama