sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gm. Turek: Cisew, Kalinowa, a może Budy Słodkowskie? Która wieś wypięknieje?

Gm. Turek: Cisew, Kalinowa, a może Budy Słodkowskie? Która wieś wypięknieje?
 

Rusza kolejna edycja konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, skierowanego do miejscowości, będących uczestnikami programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Jakie projekty przedłoży na konkurs gmina Turek? O tym można było usłyszeć podczas XXXI sesji Rady Gminy.

Na zdobycie dofinansowania mają szansę trzy wsie. – Jako gmina możemy złożyć trzy wnioski. W ten sposób możemy otrzymać na dane działanie dofinansowanie na poziomie 30 000 zł. Chodzi o przedsięwzięcia głównie z zakresu zagospodarowania przestrzeni publicznej. Ze względu na krótki czas do złożenia wniosku, postanowiliśmy znaleźć zadania, które są po pierwsze są już ujęte przez sołectwa w funduszu sołeckim, gdyż w konkursie są dodatkowe punkty za to, a po drugie takie, które nie wymagają procedury uzyskania warunków zabudowy i pozwoleń na budowę. Omówiliśmy to na komisjach i przygotowujemy trzy przedsięwzięcia.

reklama

Jedna z opcji to Cisew. Tutaj propozycją jest zagospodarowanie placu za świetlicą wiejską. Pomysłem dotyczącym Bud Słodkowskich jest budowa siłowni plenerowej. W Kalinowej można by dokonać zagospodarowania wybranego terenu.

Żeby wnioski były pełne, musimy mieć zabezpieczone środki z budżetu gminy, poza funduszem sołeckim. Minimum na poziomie 30% wartości zadania. Stąd też ustaliliśmy, że z budżetu przeznaczymy po 18 000 zł na zadania w Cisewie i Kalinowej oraz 8 000 zł na siłownię zewnętrzną w Budach Słodkowskich – wyjaśniał wójt.

Wspomniane przez wójta propozycje zabezpieczenia wkładów własnych na trzy wnioski zostały przyjęte w poprawkach budżetowych. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, jaki efekt przyniesie złożenie wniosków na konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

reklama

AW

Podobne artykuły

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu...

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje...

31 lip.
Gminy: Brudzew, Dobra i Przykona z...

Gminy: Brudzew, Dobra i Przykona z dofinansowaniem w...

22-07-2019
Dotacje dla Potworowa, Żdżar, Polichna i 7...

Dotacje dla Potworowa, Żdżar, Polichna i 7 innych...

05-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama