niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Poseł pomoże w sprawie chodników?

Gm. Turek: Poseł pomoże w sprawie chodników?
 

Samorządowcy z gminy Turek nie ukrywają, że liczą na to, iż Ryszard Bartosik będzie w stanie pomóc w stworzeniu nowych ciągów jakże potrzebnych chodników. O tym, że władze gminy zabiegają poprzez posła o takie wsparcie, można było usłyszeć podczas XXXI sesji Rady Gminy Turek.

Sprawę poruszył przewodniczący Rady Gminy. Ireneusz Kolenda mówił o tym, iż włodarze oraz mieszkańcy liczą na budowę chodników w kilku strategicznych miejscach. Pierwszy przykład to inwestycja wzdłuż trasy biegnącej przez Słodków i Albertów. Kolejne przykłady to takie odcinki dróg, jak Szadów-Dzierżązna i trasa wiodąca do Turkowic i Kaczek Średnich. Tam też przydałyby się chodniki.

Ireneusz Kolenda wyjaśniał uczestnikom sesji, że poseł miał spotkać się z wiceministrem infrastruktury. – Takowe pismo przewodnie zostało przyjęte. Poseł miał w tym temacie rozmawiać. Zobaczymy co w tym temacie da się wskórać – mówił przewodniczący Kolenda.

Mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas dopytywać radnych lub posła o wspomnianą sprawę.

AW

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek...

Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek poprawi...

23-11-2020
Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

17-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama