środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Razem weselej w Kowalach. Świętowali mieszkańcy i strażacy

Razem weselej w Kowalach. Świętowali mieszkańcy i strażacy - fot.: OSP Kowale Księże
fot.: OSP Kowale Księże 

Powodów do świętowania nie brakowało. Lato i wakacje sprzyjają integracji mieszkańców, a prężnie działająca jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych, wzbogaciła się o nowy sprzęt. Wszystko po to, żeby działać jeszcze skuteczniej.

Letni festyn „Razem weselej” to cykliczna już impreza, która od kilku lat odbywa się w Kowalach. Jej inicjatorami są Rada Sołecka, Stowarzyszenie „Nasze Kowale” i tamtejsza jednostka OSP. Impreza co roku cieszy się dużą popularnością i jeszcze większym zaangażowaniem mieszkańców w organizację oraz oprawę tego wydarzenia.

reklama

Na mieszkańców i ich gości czekał szereg atrakcji, skierowanych nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych. Przygotowano konkursy i zabawy, pokaz sprzętu strażackiego oraz ćwiczenia dla dzieci z hydronetkami. Jak co roku obficie zaopatrzony w swojskie smakołyki bufet czekał na wszystkich, którzy zgłodnieli w trakcie imprezy. Największym powodzeniem cieszyła się jednak loteria z cennymi fantami, które zostały przygotowane i przekazane przez hojnych mieszkańców Kowali Księżych.

Strażaków z OSP z pewnością ucieszyły słowa Mariusz Seńki, zastępcy Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, który poinformował ich o specjalistycznym sprzęcie zakupionym dla jednostki. Warty 6,5 tysiąca złotych, będzie służył ratownictwu w godzinach nocnych. Festyn wspomogli sponsorzy i lokalni przedsiębiorcy: Teresa i Antoni Karolakowie, Ireneusz i Mariusz Borowscy, AT TRUCK Tomasz Tomaszewski, KAS-DACH Paweł Łukasik, Ewelina i Janusz Michałowiczowie, Agata i Daniel Dzięciołowie, Stajnia Roka – Stowarzyszenie Patataj Roman Oblizajek, sołtys Eugeniusz Linka i radny Ireneusz Kolenda.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: OSP Kowale Księże2
fot.: OSP Kowale Księże3
fot.: OSP Kowale Księże4

Podobne artykuły

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

1 grudz.
Jakie akcesoria i sprzęt są przydatne w pracy...

Jakie akcesoria i sprzęt są przydatne w pracy strażaka?

7 list.
Druhowie ochotnicy z powiatu tureckiego już...

Druhowie ochotnicy z powiatu tureckiego już...

31 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama