Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Przykona: Czekają na rondo

Przykona: Czekają na rondo
 

Wielu mieszkańców Przykony od lat oczekuje tego, że skrzyżowanie z drogą krajową nr 72 zmieni się w rondo. Na sesjach regularnie poruszany jest ten temat i nie inaczej było podczas XXII sesji.

Sprawę ronda poruszył podczas interpelacji radny Gorzelańczyk. – Jakie decyzje pojawiły się podczas spotkania z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? Spotkanie to dotyczyło skrzyżowania – dopytywał Andrzej Gorzelańczyk.

reklama

Odpowiedzi radnemu udzielił wójt. Były to raczej dobre wieści. – Jak państwo wiecie GDDKiA podjęła wreszcie decyzje o budowie ronda na tym naszym skrzyżowaniu dróg krajowej z powiatową, gminną. W styczniu byli tu obecni przedstawiciele GDDKiA i projektanci, którzy chcieli się co nieco więcej dowiedzieć, jeśli chodzi o infrastrukturę techniczną, o kwestie związane z oświetleniem ulicznym. Chodziło o taką inwentaryzację projektancką na krzyżowce.

Wójt wyjaśniał, że trwają odpowiednie czynności. – Ta dokumentacja miała być przekazana do wojewody, w celu uzyskania pozwolenia na budowę – mówił Mirosław Broniszewski dodając, iż wedle jego wiedzy ów proces proces załatwiania poszczególnych formalności przebiega zgodnie z harmonogramem realizacji przedsięwzięcia.

AW

Podobne artykuły

XVIII Sesja Rady Gminy Przykona

XVIII Sesja Rady Gminy Przykona

z wczoraj
XXII sesja Rady Miasta. Radni pracowali w...

XXII sesja Rady Miasta. Radni pracowali w trybie...

28 maj.
XVII Sesja Rady Gminy Przykona mimo pandemii...

XVII Sesja Rady Gminy Przykona mimo pandemii...

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama