wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Przykona: Włamania do garaży i młodzi złodzieje martwią Gorzelańczyka i Augustyniaka

Przykona: Włamania do garaży i młodzi złodzieje martwią Gorzelańczyka i Augustyniaka
 

Zazwyczaj w sesjach rad gmin biorą udział przedstawiciele Policji. Nie inaczej było podczas XXII sesji Rady Gminy Przykona. Pojawił się na niej nowy komendant KP w Dobrej, więc pojawiły się pytania i sugestie radnych. Samorządowcy zaniepokojeni byli kradzieżami i włamaniami.

Temat włamań poruszył radny Gorzelańczyk.– Na przełomie roku pojawiły się włamania do garaży na terenie naszych miejscowości. Czy są jakieś ustalenia? Coś się z tym tematem dzieje? – dociekał samorządowiec.

reklama

Kom. Zenon Wieczorem wyjaśniał, iż na początku stycznia została złapana grupa osób, zajmujących się kradzieżami i włamaniami. – Te sprawy są jeszcze dopinane. Tam jest kilka spraw do zakończenia. Mam taki sygnał, że do końca marca będzie ta sprawa zamknięta. Pod koniec marca będą ogłoszenia, będą wzywane osoby pokrzywdzone, w celu wydania im skradzionych rzeczy. W tym etapie nie jestem w stanie wskazać, czy to tez będzie dotyczyć akurat włamań w Ewinowie czy Smulsku. Jest tego dużo. Włamania były też m.in. w pobliskim Kawęczynie, w ościennych powiatach. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, a nuż okaże się, że mienie zostało odnalezione i zostanie zwrócone.

Dyskusja skłoniła do zabrania głosu Janusza Augustyniaka. Radny wyjaśniał, że mieszkańcy zgłaszają mu problem kręcących się po okolicy młodocianych osób, najprawdopodobniej obcej narodowości. – Wchodzą, niby za chlebem, niby po 5 złotych. Ktoś ich chyba podwozi. Wchodzą na posesję, jedna zagaduje, druga wskakuje do środka i kradnie. Prawdopodobnie tutaj w Przykonie okradli dom. Weszli, obszukali, zabrali jakieś kosztowności. Pojawiają się i znikają. Chciałbym na ten problem uczulić – mówił samorządowiec.

Komendant prosił, by mieszkańcy, widząc podejrzane auta, zawiadamiali Policję. Warto zapamiętać nie tylko numery rejestracyjne, ale i kolor oraz markę auta. Numery mogą być kradzione i chwilowo przyczepione, ale gdy wskażemy policjantom typ auta, wtedy łatwiej jest namierzyć kręcące się po okolicy, podejrzanie zachowujące osoby.

AW

Podobne artykuły

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której...

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której stronie...

8 wrz.
32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany....

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu...

20-12-2019
Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

31-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama