piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Tuliszków: Zmienią sieć szkół, bo muszą. Osiem klas także w Ogorzelczynie

Tuliszków: Zmienią sieć szkół, bo muszą. Osiem klas także w Ogorzelczynie
 

Władze wszystkich gmin głowią się, jak spełnić wymogi reformy oświaty i jak zmodyfikować sieć szkół. Także samorządowcy z Tuliszkowa zajęli się kwestią zmian w placówkach oświatowych.

Co przyniesie reforma? Co oczywiste, znikną gimnazja w Tuliszkowie i Grzymiszewie. Na terenie gminy funkcjonować będą trzy publiczne podstawówki. W każdej z nich nauczać się będzie w klasach I-VIII. Oczywiście jest jeszcze czwarta, prowadzona przez Stowarzyszenie „Przylesie Wsi Tarnowa”.

Gimnazjum w Tuliszkowie powoli stawać się będzie przeszłością, ale istnieć będzie Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863r. w Tuliszkowie. Uczęszczać mają do niej dzieci z takich miejscowości, jak: Tuliszków, Kiszewy, Kępina, Dryja Grabowiec, Krępa, Nowy Świat z Domem Dziecka, Gadowskie Holendry, Sarbicko , Wymysłów, Wróblina i Zadworna od nr domu 1 do nr domu 60 i od 100.

Zamiast chodzić do Gimnazjum w Grzymiszewie, uczniowie dłużej będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie. Mowa o dzieciach i nastolatkach z następujących wsi: Grzymiszew, Ruda , Piętno, Smaszew, Wielopole, Gozdów, Babiak, Imiełków, Wygoda, Tarnowa.

Wydłuży się edukacja w Szkole Podstawowej w Ogorzelczynie. Jej obwód to Ogorzelczyn, a także Zadworna od nr domu 61 do nr domu 99.

Jak dowiedzieli się uczestnicy sesji Rady Miejskiej Tuliszkowa, sieć prowadzonych przez gminę i miasto Tuliszków publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych nie ulega zmianie.

Uchwała w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego została przyjęta jednogłośnie przez 15 radnych.

AW

Podobne artykuły

W Grzymiszewie powstanie obwodnica. Dla...

W Grzymiszewie powstanie obwodnica. Dla...

2 wrz.
Wypadek motocykla pod Grzymiszewem. Pasażerka...

Wypadek motocykla pod Grzymiszewem. Pasażerka...

22 lip.
Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama