niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Turek potrzebuje czystego powietrza. Marczewski zastanawia się, jak walczy o nie Antosik

Turek potrzebuje czystego powietrza. Marczewski zastanawia się, jak walczy o nie Antosik
 

Bywa tak, że podczas sesji Rady Powiatu samorządowcy składają interpelacje, dotyczące działań burmistrza. Bywa i na odwrót, gdy podczas sesji Rady Miejskiej roztrząsa się działania starosty. Do tego typu rozważań doszło również w poniedziałek 27 lutego. Wtedy to radny powiatowy Marczewski zastanawiał się, co robi burmistrz Turku dla poprawienia stanu środowiska.

W poniedziałek radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego obradowali w Poznaniu podczas XXVII sesji. Zapoznali się m.in. z informacją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, dotyczącą stanu przygotowań uchwały antysmogowej. Władze województwa planują uchwalić przepisy, za sprawą których w Wielkopolsce poprawi się jakość powietrza.

reklama

Ta sytuacja skłoniła do przemyśleń Mariana Mirosława Marczewskiego. Polityk SLD mówił o tym, iż nikt nie ma wątpliwości, że Polska jest miejscem na mapie Europy, gdzie zanieczyszcza się środowisko. Powietrze jest tu zatruwane, masowo wycina się drzewa. Zdaniem Mariana Mirosława Marczewskiego, dziwne jest to, że teoretycznie każdy samorząd ma jakiś program walki o czyste środowisko, a w rzeczywistości jest jak jest. W ocenie Marczewskiego Turek też nie prezentuje się rewelacyjnie pod względem troski o otoczenie i matkę naturę.

Zdaniem Marczewskiego władze powiatu powinny postarać się, by burmistrz Turku wskazał, jakie działania podejmowane są w mieście, by powietrze nie było zatruwane. Czy Romuald Antosik zechce udzielić odpowiedzi Marianowi Mirosławowi Marczewskiemu? Zapewne niebawem się przekonamy.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

28 kw.
Listy do redakcji: 1 Maja w koronawirusie

Listy do redakcji: 1 Maja w koronawirusie

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama