sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Szkoła w Kowalach Pańskich z upragnionym patronem

Szkoła w Kowalach Pańskich z upragnionym patronem
 

Zespół Szkół w Kowalach Pańskich w poprzednim roku szkolnym rozpoczął procedurę nadania imienia szkole. Po okresie przygotowawczym zaproponowano trzech kandydatów, a spośród nich, po wyborach przeprowadzonych wśród rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, wyłoniono zwycięzcę  - Strażaków Polskich.

Obecnie szkoła realizuje harmonogram, w którym zawarte są różnorodne działania mające na celu przybliżenie społeczności szkolnej idei pracy strażaków. 

reklama

Dotychczas zrealizowano już konkursy plastyczne i polonistyczne m.in. pisanie dyktanda o tematyce pożarniczej. Uczniowie wzięli udział także w konkursach zewnętrznych: plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”, zajmując I, II i III miejsce w różnych kategoriach. W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” gimnazjalistka Natalia Górska zajęła I miejsce i będzie reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

W dniu 27 lutego 2017 r. naszą szkołę odwiedzili strażacy zawodowi zamieszkujący na terenie obwodu Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich, a pracujących w jednostkach PSP w Koninie, Turku, Kaliszu i Poddębicach. W większości to absolwenci naszej szkoły. Wśród przybyłych gości znaleźli się: mł. kpt. Robert Niestrata; asp. sztab. Daniel Krawczyk; st. asp. Szymon Woźniak; mł. asp. Robert Przybyła; mł. ogn. Arkadiusz Gołdyka i sekc. Jakub Begiert. Naszym absolwentem jest również mł. bryg. Arkadiusz Przybyła – Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który przyjął zaproszenie, lecz niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły mu na uświetnienie swoją osobą tego spotkania.

Strażacy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy, a następnie odpowiadali na liczne pytania uczniów naszej szkoły. Przy okazji tej wizyty wręczono nagrody w dotychczas przeprowadzonych konkursach:

reklama
  • plastycznym na ilustrację do książki – „Jak Wojtek został strażakiem” kl. II – III sp,
  • na komiks do baśni „Dziewczynka z zapałkami” kl. IV – VI sp,
  • na komiks do mitu o Prometeuszu kl. I – III im.,
  • dyktandzie o tematyce strażackiej.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dostarczyło wiele radości uczniom, a dla strażaków było dobrą okazją do promocji swojej pracy. Mamy nadzieję, że wśród obecnych uczniów znajdą się ich liczni naśladowcy i kontynuatorzy idei pracy strażaka. Bycie strażakiem to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, powołanie i niesienie pomocy innym, bo strażak biegnie tam, skąd inni uciekają.  „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek”.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas, jednocześnie życzymy aby działalność w strażackich szeregach była źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Kierowca ciężarówki jechał z 3,7 promila...

Kierowca ciężarówki jechał z 3,7 promila alkoholu we...

19 lip.
Rusza akcja pomocy pogorzelcom z Kowali...

Rusza akcja pomocy pogorzelcom z Kowali Pańskich....

30 mrz.
Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach...

Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach...

29 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama