niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Brudzew: Głosują ws. posterunku. Chcą powrotu policjantów?

Brudzew: Głosują ws. posterunku. Chcą powrotu policjantów?
 

Wójt Cezary Krasowski znany jest z tego, że ma ciekawe, często nieszablonowe pomysły. Teraz mamy tego kolejny przykład. Czy w Brudzewie powinien być przywrócony posterunek Policji? Krasowski postanowił, że żadnych apeli samorządowców nie będzie, póki mieszkańcy nie poprą inicjatywy. Tak oto ruszyło głosowanie, które potrwa do 30 kwietnia.

Wspomniane działanie jest może nie tyle głosowaniem w style referendum, co raczej badaniem opinii publicznej. Mieszkańcy gminy Brudzew – oczywiście ci zainteresowani – muszą odpowiedzieć TAK lub NIE na proste pytanie: „Czy jesteś za przywróceniem posterunku policji w Brudzewie?”. Swój wybór można zadeklarować np. w Urzędzie Gminy, w Punkcie Obsługi Interesanta. 

reklama

O sprawie posterunku mówiono podczas ostatniej sesji Rady Gminy Brudzew. Wtedy to radny Józef Budynek wspominał, że wiele słyszy się o przywracaniu posterunków na terenach wiejskich. Budynek dopytywał wówczas, czy w tej kwestii trwają jakieś rozmowy na linii KPP w Turku – Urząd Gminy? – Czy gmina jest zainteresowana? – pytał radny.

Cezary Krasowski przypominał, że w gminie Brudzew, jako w jedynej okolicznej gminie, zebrano swego czasu podpisy osób, sprzeciwiających się likwidacji posterunku. Mimo to, posterunek prze kilkoma laty został zamknięty. Wójt wyjaśniał, że i tym razem trzeba dać wypowiedzieć się mieszkańcom, przeprowadzić sondę. – Radni mogą przyjąć jakiś apel, ale trzeba najpierw zapytać mieszkańców, czy warto przywrócić posterunek. Jeśli będziemy widzieli odzew, że mieszkańcy chcą, to wtedy można zrobić apel Rady Gminy Brudzew i np. wysłać pisma do komendanta wojewódzkiego.

Wójt Krasowski wyjaśniał radnym, że sprawa przywracania posterunków w gminach nie jest rzeczą prostą ani tanią. Nie jest tak, że policjanci mogą po prostu wrócić do budynków,w których kiedyś pracowali. Obecnie trzeba spełnić dużo więcej wymogów. Takie miejsca muszą być – co oczywiste i bardzo słuszne – przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wymiana drzwi na szersze, podjazdy, specjalne toalety itd. Modyfikacje można wymieniać długo.

reklama

Najpierw trzeba zapytać naszego społeczeństwa. Później podjąć apel i rozmawiać – wyjaśniał wójt podczas ostatniej sesji.

AW

Podobne artykuły

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

26 czerw.
Samorządowcy z Brudzewa wspierają szpital w Turku

Samorządowcy z Brudzewa wspierają szpital w Turku

23 kw.
Udany

Udany "Dzień Kobiet" w gminie Brudzew

28 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama