poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Poseł Bartosik zapowiada drogowe inwestycje. Likwidacja niebezpiecznych miejsc trwa

Poseł Bartosik zapowiada drogowe inwestycje. Likwidacja niebezpiecznych miejsc trwa
 

W czwartek 16 marca odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez posła Ryszarda Bartosika. Parlamentarzysta wyjaśniał, jakie działania inwestycyjne zostaną podjęte na drogach niebawem, a jakie znalazły się na listach programu budowy ciągów pieszo-rowerowych i planu działań na sieci drogowej.

W dniu 2 lutego złożyłem wizytę w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Spotkałem się z panem Jerzym Szmitem, podsekretarzem stanu. Wiceministrem, który zajmuje się drogami krajowymi. Złożyłem też stosowne pismo, w którym prosiłem o informację na temat inwestycji na terenie powiatu tureckiego. Kilka dni temu otrzymałem odpowiedź – informował poseł.

reklama

Ministerstwo wyjaśniło, iż dostrzeżona została konieczność działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych, więc w programie likwidacji miejsc niebezpiecznych zostały ujęte i skierowane do realizacji takie inwestycje, jak: wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 2 345 m i szerokości 2,5 m na trasie Marianów-Kowale Pańskie (zakończenie w kwietniu 2018), przebudowa skrzyżowania i wybudowanie sygnalizacji świetlnej oraz 200 m chodnika w Słodkowie (zakończenie robót w listopadzie 2017) oraz przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową, budowa ronda i zmiana alokacji zatok autobusowych w Przykonie (zakończenie działania w czerwcu 2017).

Ponadto na liście programu budowy ciągów pieszo-rowerowych zostały ujęte zadania na takich odcinkach dróg, jak Turkowice – Turek, Kowale Pańskie – Mikulice, Mikulice – Dabrowa, Tuliszków – Wymysłów, Wymysłów – Grzymiszew, Kolonia Kisewy – Tuliszków, Janowice – Żdżary i Albertów Słodków.

W tzw. planie działań na sieci drogowej uwzględniono następujące zadania, polegające na rozbudowie takich odcinków dróg krajowych nr 83 i 72, jak: Turek – Turkowice – Kowale Pańskie, Kowale Pańskie – Dąbrowa, Dąbrowa – granica województwa, Turek – Psary, Słodków – Obrzębin, Tuliszków – Słodków, Przykona – granica województwa, Obrzębin – Turek, czy też drogi nr 72 w samym Turku. Zapewniono też środki finansowe na prace przygotowawcze w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 72 w Tuliszkowie. Inwestycja zakłada przebudowę pasa manewrowego, budowę chodników i bezpiecznych przejść, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 443.

Nie wszystkie zadania zostaną zrealizowane w najbliższej perspektywie. Należy pamiętać, że liczba realizowanych w danym roku zadań jest ściśle związana ze środkami, jakie można przeznaczyć na prace na istniejącej sieci drogowej” – czytamy w piśmie podsekretarza stanu Jerzego Szmita.

reklama

Poseł Bartosik zaznaczył, że jego rola, a także rolą lokalnych samorządowców, będzie zabieganie o to, aby przedstawione zadania zostały wykonane jak najszybciej. Ryszard Bartosik obiecał, że uda się także do siedziby GDDKiA, będzie także w stałym kontakcie z wiceministrem Szmitem. 

AW

2
3
4

Podobne artykuły

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

10 czerw.
Listy do redakcji: PiS w Turku nakręca kolejny...

Listy do redakcji: PiS w Turku nakręca kolejny...

9 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama