piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Bartosik: "Nie głosujcie na kandydata platformy". Poseł PIS o wyborach, imigrantach i kolei

Bartosik:
Ryszard Bartosik / fot. archiwum Turek.net.pl 

Konferencja posła Ryszarda Bartosika, która odbyła się w środę 17 kwietnia była w głównej mierze poświęcona sprawie połączenia kolejowego Turek - Konin oraz II turze wyborów na burmistrza Turku. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do mieszkańców o niegłosowanie na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

-Szanowni Państwo, kilkanaście lat temu za czapkę śliwek sprzedano naszą kopalnię wegla brunatnego. Od początku struktury Prawa i Sprawiedliwości były przeciwko tej decyzji, ale to się stało. To się stało pod rządami Platformy Obywatelskiej. Przypomnijmy sobie, kto wówczas był prezesem kopalni wegla brunatnego Adamów. Był to pan Piotr Rybarski, z ramienia Platformy Obywatelskiej. Platforma Obywatelska dzierżyła władzę w ówczesnym Ministerstwie Skarbu. Takie podjęli decyzję. I pan Piotr Rybarski, Platforma Obywatelska, ponosi za te decyzje odpowiedzialności. [...] Prywatyzacja kopalni, dokładnie jej sprzedaż za grosze, była działaniem przeciwko mieszkańcom miasta Turku. To sobie musimy jasno powiedzieć. - stwierdził Bartosik dodając że także powstaniu koleji Turek-Konin Platforma Obywatelska oraz jej kandydat jest przeciwny.

reklama

Argumentując swój apel, Bartosik przytoczył także temat Paktu Migracyjnego, który wg niego zostanie przyjęty przez obecny rząd Donalda Tuska. Jak zaznaczył, kandydat Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Turku będzie realizował narzucone odgórnie przez rząd decyzje o relokacji imigrantów także w naszym mieście.

-Jest pewne, że prezydenci miasta i burmistrzowie, z ramienia Platformy Obywatelskiej, będą tych migrantów przyjmować. To będzie prikaz polityczny. [...] Szanowni Państwo mieszkańcy Turku, jeśli nie chcecie mieć tutaj nielegalnych migrantów, bo dziś może to się wydaje dalekie i nieprawdopodobne, ale jeśli nie chcecie, aby ci nielegalni imigraci tutaj byli, abyście mogli wieczorem, wasze dzieci bezpiecznie poruszać się, wychodzić na ulicę Turku, nie głosujcie na Piotra Rybarskiego. Bo ten kandytat będzie realizował, i tego jestem pewien, tak jak realizował politykę Platformy Obywatelskiej w procesie sprzedaży kopalni naszej, będzie realizował realizował politykę jak zostanie burmistrzem. - dodał poseł PIS

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Wideo: Prezydent Andrzej Duda w Turku....

Wideo: Prezydent Andrzej Duda w Turku. Spotkanie z Samorządowcami i...

28 maj.
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie...

Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie porozumienia w Radzie Miejskiej...

29 kw.
O klimacie i dla klimatu. Konferencja w...

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w...

28 kw.
Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej...

Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej Radzie Miejskiej Turku....

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama