poniedziałek 20 stycznia 2020

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Budynek: Poseł Bartosik podzielił powiat! Gruszki na wierzbie obieca znów za dwa lata!

Budynek: Poseł Bartosik podzielił powiat! Gruszki na wierzbie obieca znów za dwa lata!
 

Samorządowcy szczebla gminnego nie są zachwyceni tym, co "na górze" wymyśla rząd Prawa i Sprawiedliwości, ot np. tworząc reformę oświaty. Poseł Ryszard Bartosik zapewne wolałby nie słyszeć, ile krytyki pojawia się chociażby podczas sesji w gminie Brudzew, gdzie obliczono, że samo wyposażenie nowych pracowni chemicznych czy biologicznych w szkołach to koszt rzędu 450 000 zł. Jest osoba, która bardzo chciałaby, by poseł wreszcie pojawił się na sesji w Brudzewie. Tą osobą jest nie kto inny, jak charyzmatyczny radny z ramienia PSL – Józef Budynek.

Radny Budynek zabrał głos podczas sesji w dniu 29 marca i nie owijał w bawełnę. Mówił o tym, że PiS zyskał spore poparcie w Brudzewie, a teraz nie widać współpracy z posłem.

reklama

Czy pan poseł Bartosik z panem wójtem Krasowskim w ogóle rozmawia na temat oczekiwań gminy Brudzew? (…) Pan poseł Bartosik podzielił powiat. No już nie mówię Kawęczyn, Kowale Pańskie, bo jak to mówią bliższa koszula ciału, ale dlaczego tak został pozostawiony Brudzew? Nie rozumiem tego. Oficjalnie mówi się, że powiat turecki to bastion PiS, a Brudzew to drugie po Władysławowie takie konserwatywne środowisko. No i tak właściwie podziękował wyborcom. (…) Zostawił nas, jakbyśmy byli jacyś bezwartościowi – narzekał Budynek dodając, że na Bartosika nie głosował.

Zdaniem Józefa Budynka nie powinno być tak, że poseł Bartosik pojawia się w Brudzewie na dość kameralnym spotkaniu z grupką sympatyków. Radny uważa, że poseł powinien pojawić się na obradach i spotkać z radnymi, z sołtysami. Józef Budynek radził też wójtowi Krasowskiemu, by w swych wypowiedział nie był aż tak łagodny względem Ryszarda Bartosika, gdyż jako wójt Brudzewa nie powinien brzmieć jak asystent posła. Budynek uważa, że wójt Krasowski powinien prowadzić bardziej stanowczy dialog z parlamentarzystą, zamiast wyjaśniać, że np. przez Brudzew biegnie droga wojewódzka, a nie krajowa, więc nie podstaw do oczekiwania od posła wsparcia jakiejś drogowej inwestycji. Rzecz jasna radny Budynek nieco przesadził. Trudno wszakże podejrzewać Cezarego Krasowskiego o pobłażliwy ton względem polityki PiS-u, gdyż wójt Brudzewa publicznie krytykuje np. obecną reformę oświaty.

Niech wytłumaczy społeczeństwu, a nie garstce ludzi, jak postąpił z naszą gminą. Jest posłem z całego okręgu wyborczego, w tym z Brudzewa, a my nie otrzymujemy z państwowych różnych subwencji, od ministra, tylko musimy tak jakoś sobie radzić. Nie wiem aż jak to komentować. To jest tak niesprawiedliwe. Dzieli, a zaś przyjeżdża i będzie za 2 lata znowu obiecywał gruszki na wierzbie – pomstował radny.

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Dlaczego radni PIS głosowali...

Listy do redakcji: Dlaczego radni PIS głosowali...

29-12-2019
Starosta i burmistrz na naradzie kryzysowej w...

Starosta i burmistrz na naradzie kryzysowej w...

27-11-2019
Ryszard Bartosik ponownie Wiceprzewodniczącym...

Ryszard Bartosik ponownie Wiceprzewodniczącym...

14-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama