piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Po Piętnie nadszedł czas na Kawęczyn!

Po Piętnie nadszedł czas na Kawęczyn! - foto: freeimages.com / Glenn Pebley
foto: freeimages.com / Glenn Pebley  

Zalewie kilka dni temu informowaliśmy, że rusza remont drogi na odcinku Piętno – Wrząca, a już niebawem Powiat Turecki podejmie kolejne zadanie z zakresu poprawy funkcjonowania infrastruktury drogowej, tym razem w gminie Kawęczyn.

Planowana inwestycja mieści się przy drodze powiatowej nr 4494P na trasie Marcjanów – Mikulice w miejscowości Kawęczyn. Celem jest budowa 300m bieżących chodnika wraz z kolektorem deszczowym. Zakres przebudowy obejmuje m.in.: montaż studni rewizyjnych, budowę rowu krytego, ułożenie nawierzchni chodnika z kostki brukowej, wyrównanie i plantowanie przyległego terenu. Przebudowy drogi dokona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z Turku. Wartość umowy wynosi 220.626,60zł brutto. Należy jednak dodać, że wskazana inwestycja jest wynikiem dobrej, partnerskiej współpracy Powiatu Tureckiego i Gminy Kawęczyn. Władze gminne na budowę chodnika przekazały ze swojego budżetu 100.000zł, a Powiat Turecki zabezpieczył w budżecie powiatu kwotę w wysokości 200.000zł. Termin wykonania przewidziany jest na koniec czerwca bieżącego roku.

reklama

Nowe zagospodarowanie terenu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w gminie Kawęczyn. W trakcie prac modernizacyjnych wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności na trasie Kawęczyn - Potworów.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Powiat Turecki w hołdzie byłemu Staroście

Powiat Turecki w hołdzie byłemu Staroście

10 sierp.
Inwestycje gminy Malanów w roku 2019.

Inwestycje gminy Malanów w roku 2019.

7 st.
Budżet na 2020 rok oficjalnie przyjęty przez...

Budżet na 2020 rok oficjalnie przyjęty przez Radę...

28-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama