sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gm. Turek: Wycięli dziury w asfalcie, łatają powoli. Wójt ma tego dość

Gm. Turek: Wycięli dziury w asfalcie, łatają powoli. Wójt ma tego dość
 

W poniedziałek 8 maja odbyła się XXXIV sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie wójt Karol Mikołajczyk nie szczędził krytyki firmie, zajmującej się wiosennym łataniem dziur w gminnych drogach. Jak zauważył Karol Mikołajczyk, powycinanie prostokątów w asfalcie w wielu wsiach jednocześnie było kiepskim rozwiązaniem. – Wykonawca wpadł na genialny pomysł, że najpierw będzie wycinał, dopiero później łatał – utyskiwał wójt.

Uczestnicy sesji zapoznali się m.in. że sprawozdaniem z działalności międzysesyjnej, wygłoszonym przez wójta. Karol Mikołajczyk wyjaśniał, że pewien etap żwirowania i równania dróg gruntowych gmina ma już za sobą, ale gdy ustabilizuje się pogoda, możliwe będzie dokonanie poprawek w miejscach tego wymagających. Nie da się ukryć, że ciągle opady deszczu nie ułatwiają utrzymania tego typu dróg w dobrym stanie.

reklama

Karol Mikołajczyk mówił wprost, że problem pojawił się w kwestii naprawy dróg bitumicznych. Po pierwsze, firmy niezbyt kwapiły się do podjęcia wykonania robót. W marcu Urząd Gminy rozesłał zapytanie ofertowe i odzew był „nijaki”. Koniec końców ofertą zainteresowały się dwie firmy, a zwyciężyła ta z siedzibą w Pęcherzewie. Tak oto udało się podpisać umowę na wykonanie remontów cząstkowych.

Wójt wyjaśniał, że w umowie wskazano 5 maja jako datę wykonania zadania. – Wykonawca wpadł na genialny pomysł, że najpierw będzie wycinał, dopiero później łatał. Dokonał wycięcia dziur w Cisewie, Budach Słodkowskich, Słodkowie, Obrzębinie, Grabieńcu, Turkowicach, Obrębiźnie. We wtorek miną trzy tygodnie od momentu wycięcia pierwszych dziur – utyskiwał wójt. Karol Mikołajczyk stwierdził, że pocieszające jest to, że wreszcie wypełnianie ubytków w asfalcie zaczęło być zauważalne. Wykonano działania w Obrzębinie, ale - jak zauważył wójt - kolejne wsie czekają.

Władze gminy nie przyglądają się takim naprawom bezczynnie. – Jesteśmy zniecierpliwieni, wręcz zdegustowani. Podjęliśmy kroki formalno-prawne – mówił wójt wyjaśniając, że do wykonawcy trafiło pismo, w którym wytknięto mu błędy.

reklama

Wiele wskazuje na to, że widoczny w tym roku problem z naprawą dróg może się powtarzać. Wójt przyznał, że obecnie właściwie nie ma firm, zainteresowanych takimi remontami cząstkowymi. – Kilka lat temu na hasło remont cząstkowy mieliśmy od firm kilka, nawet kilkanaście ofert – wspominał Karol Mikołajczyk.

AW

Podobne artykuły

Wybory 2018: Rada Gminy Turek - wyniki głosowania

Wybory 2018: Rada Gminy Turek - wyniki głosowania

22-10-2018
Gm. Turek: Miasto powinno dopłacić do drogi...

Gm. Turek: Miasto powinno dopłacić do drogi między...

04-07-2018
Korytków: Jest ul. Bajkowa, chcą i Baśniowej....

Korytków: Jest ul. Bajkowa, chcą i Baśniowej. Będą...

27-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama