sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Władysławów: Oddali 22,5 litra krwi

Władysławów: Oddali 22,5 litra krwi
 

28 maja 2017 – spokojna i słoneczna niedziela – jednak od samego rana było widać wielkie poruszenie w strażnicy. Młodzi ochotnicy postanowili po raz drugi pomóc potrzebującym w sposób inny niż robią to podczas wyjazdów alarmowych. Współpracując z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Kaliszu ponownie zorganizowali akcję zbiórki krwi w swojej jednostce. "Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie II" ponownie stało się hasłem promującym akcję władysławowskich ochotników.

Tuż przed godziną 10:00 pojawiły się wykwalifikowane Panie Pielęgniarki z RCKiK w Kaliszu, które z uśmiechem oczekiwały na przybycie pierwszych krwiodawców. Od 10:00 do 14:00 Sala OSP Władysławów zamieniła się w stacjonarny punkt poboru krwi. Każda z osób, która chciała oddać krew mogła liczyć na uśmiech strażaków oraz uzyskać dodatkowe informacje, których udzielały cierpliwe i miłe Panie z Kalisza. W tym miejscu należy podkreślić duże zaangażowanie wszystkich krwiodawców, którzy chcieli podzielić się cząstką siebie. Każda osoba, której udało się zakwalifikować jako krwiodawca i oddać 450 ml tego cennego płynu otrzymała słodki prezent w postaci paczki czekolad. Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie.

reklama

Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom, wszystkim chętnym, którzy przyszli a nie udało im się oddać krwi - następnym razem na pewno się uda! Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich Krwiodawców udało nam się zebrać 22,5l krwi!

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie składa podziękowania druhom OSP Władysławów, a w szczególności dh Magdalenie Dębińskiej – inicjatorce i organizatorce naszej akcji, dh Pawłowi Gapsa, dh Sebastianowi Szmagajowi, dh Marcinowi Sobczakowi, dh Szymonowi Słodzińskiemu, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, księdzu proboszczowi Andrzejowi Kaczmarkowi za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszej zbiórce oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zbiórki krwi.

Mamy nadzieję, że ta akcja wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez naszą jednostkę i za kilka miesięcy ponownie uda nam się spotkać w szczytnym celu. Dzięki temu ponownie będziemy mogli pomóc potrzebującym.

Ze strażackim pozdrowieniem,
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie

(opr. M.D.)

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

22 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama