poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Tuliszków: Niedziela z operetką. Udali się do "Krainy uśmiechu"

Tuliszków: Niedziela z operetką. Udali się do
 

Zawody OSP, zawody konne, koncerty disco polo – to zestaw imprez, które odbywają się w naszym powiecie w okresie letnim. W Tuliszkowie nie brakuje jednak wydarzeń, które wychodzą poza ten wakacyjny szablon imprez. Miłośnicy kultury przez duże „K” spotkali się w niedzielne popołudnie, by wysłuchać koncertu operetkowego „W krainie uśmiechu”.

Mieszkańcy Tuliszkowa i okolic na dobre rozsmakowali się w operetce. Tego typu koncerty odbywały się w miasteczku podczas wakacji w 2016 roku, zimą w hali widowiskowo-sportowej zorganizowany został wyjątkowy koncert karnawałowy, a teraz przyszedł czas na kontynuację tychże działań. Oto bowiem w niedzielę 2 lipca na placyku przy Domu Kultury wystąpili Karolina Garlińska i Mirosław Niewiadomski.

reklama

Wspomniana „Kraina uśmiechu” okazała się bardzo rozległą przestrzenią. Widownia miała okazję obcować z różnorodnym repertuarem, utworami dobrze znanymi, jak i zasłyszanymi zapewne po raz pierwszy. Wykonawcy sięgnęli po słynną "Evitę", utwory z „Księżniczki czardasza”, a nawet "It's Now Or Never" Elvisa Presleya czyli „O Sole Mio” w wersji stworzonej przez króla rock and rolla. Nie zabrakło też takich ponadczasowych szlagierów, jak np. „Brunetki, Blondynki”.

Koncert odbył się dzięki staraniom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminy i Miasta Tuliszków. Organizatorzy wskazują, iż kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się w niedzielne popołudnie 13 sierpnia.

AW

Podobne artykuły

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony...

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

z dzisiaj
W Tuliszkowie będą mieli kino. Pierwsze...

W Tuliszkowie będą mieli kino. Pierwsze projekcje...

7 st.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Tulliszków...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Tulliszków podpisana

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama