środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Samorząd przyznał stypendia najlepszym uczniom i sportowcom

Tuliszków: Samorząd przyznał stypendia najlepszym uczniom i sportowcom
 

W piątek, 30 czerwca br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce dla uczniów szkół z terenu gminy Tuliszków oraz nagród i stypendiów dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Podczas uroczystości, którą poprowadził Mirosław Rojek – dyrektor domu kultury, gratulacje stypendystom i ich rodzicom złożyli Grzegorz Ciesielski – burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Piotr Hryniuk – zastępca burmistrza oraz Tomasz Maćkowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

W roku szkolnym 2016/2017 stypendia i nagrody za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym otrzymało 24 dzieci, natomiast stypendia za wysokie wyniki w nauce przyznano 61 uczniom: 2 z gimnazjum i 20 ze szkoły podstawowej w Tuliszkowie oraz 25 z gimnazjum i 14 ze szkoły podstawowej w Grzymiszewie.

reklama

Burmistrz Grzegorz Ciesielski składając gratulacje mówił, że każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też naszym wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Stypendyści wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną, uprawianie sportu i rozwijanie własnych zainteresowań. My jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, trenerów, którzy wyłapują te diamenty i szlifują je. Drodzy Młodzi Przyjaciele wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce, sporcie i zaangażowanie w pracę na rzecz Waszych lokalnych środowisk.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce mogą otrzymać uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Przyznawane są one dwa razy w roku – po I semestrze oraz na zakończenie roku szkolnego. Aby otrzymać stypendium w szkole podstawowej należy uzyskać średnią ocen minimum 5,4, natomiast w gimnazjum: 5,0. Stypendia za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym przyznawane są zawodnikom reprezentującym kluby sportowe działające na terenie gminy Tuliszków, którzy zajęli miejsca 1-3 w zawodach rangi wojewódzkiej, co najmniej 8. miejsce w zawodach o randze krajowej lub reprezentowali Polskę we współzawodnictwie międzynarodowym.

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

z wczoraj
Jest decyzja Wojewody Wielkopolskiego....

Jest decyzja Wojewody Wielkopolskiego. Obwodnica...

z wczoraj
Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama