sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Władysławów: Jest absolutorium dla wójta. Szewczyński liczy na jeszcze lepszą współpracę

Władysławów: Jest absolutorium dla wójta. Szewczyński liczy na jeszcze lepszą współpracę - Przyznano absolutorium, nie zabrakło i oklasków.
Przyznano absolutorium, nie zabrakło i oklasków. 

We wszystkich gminach przed okresem wakacyjno-urlopowym odbywają się sesje absolutoryjne, podczas których radni akceptują (bądź nie akceptują) wykonanie budżetu w roku poprzednim i działania wójta, burmistrza. Tak też było podczas ostatniej sesji rady Gminy Władysławów. Krzysztof Zając wprawdzie nie uczestniczył w obradach, ale gratulacje otrzymali zastępca wójta Piotr Szewczyński i skarbnik Elżbieta Klanowska.

W tajniki realizacji budżetu roku 2016 wprowadziła uczestników obrad skarbnik gminy. – W 2016 roku Rada Gminy podjęła 8 uchwał, a wójt wydał 9 zarządzeń w sprawie zmian w budżecie gminy. Na koniec roku 2016 budżet gminy po stronie dochodów zamknął się kwotą 31 512 643 zł, a po stronie wydatków kwotą 29 799 973 zł. Wydatki bieżące to 27 373 349 zł, a 2 426 623 zł. Jeśli chodzi o dochody, to jest to wykonanie 99,85 %, jeśli chodzi natomiast o wydatki, to wykonanie powyżej 96%. Należy przyjąć, iż budżetu został wykonany prawidłowo, gdyż mówi się, że prawidłowo został wykonany wtedy, gdy przynajmniej w 90% po stronie dochodów i wydatków jest zrealizowany. Na koniec 2016 roku kredyty stanowiły kwotę 4 590 000 zł. Nadwyżka wykonana została na poziomie 1 712 670 zł.

Obyło się bez żarliwych dyskusji czy kontrowersji. Podczas głosowania 11 z 14 uczestniczących w obradach radnych opowiedziało się za przyznaniem wójtowi absolutorium. Później przyszedł czas na gratulacje, wręczenie bukietów kwiatów.

Bardzo dziękuję w imieniu wójta Krzysztofa Zająca, swoim własnym, pani skarbnik. Dziś było 11 radnych „za”, ale mam nadzieję, że za rok będzie 15 „za” – mówił Piotr Szewczyński, licząc na jeszcze lepszą współpracę samorządowców.

AW

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

26 czerw.
Wójt Malanowa z absolutorium i wotum zaufania

Wójt Malanowa z absolutorium i wotum zaufania

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama