środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Obiecano coś Chylinowi na dożynkach? Wojtkowiak próbuje rozwiązać zagadkę

Obiecano coś Chylinowi na dożynkach? Wojtkowiak próbuje rozwiązać zagadkę
 

W poniedziałek 28 sierpnia odbyła się sesja Rady Powiatu Tureckiego, w trakcie której przez chwilę można było poczuć się, jak podczas oglądania serialu z detektywem w roli głównej. Pojawiła się bowiem pogłoska, że podczas dożynek w Kunach sporo obiecano strażakom z pobliskiego Chylina. Kto obiecał? Co obiecał? To próbował wyjaśnić publicznie radny Zdzisław Wojtkowiak z Międzylesia.

Czy Zarząd Powiatu rozważał możliwość wsparcia finansowego dla OSP Chylin przy zakupie samochodu? Skąd moje pytanie? Na dożynkach w Kunach członek Zarządu, pomijam już nazwisko, prawdopodobnie obiecał taką pomoc. Czy Zarząd zamierza zatem wesprzeć OSP Chylin? – dociekał Zdzisław Wojtkowiak, chcący uczynić sprawę klarowną i jasną. Zdzisław Wojtkowiak poprosił też o informację na piśmie, dotyczącą tego, czy prawdą jest, że władze gminy Władysławów zabiegają aktualnie u władz powiatu nie tylko o budowę ścieżki rowerowej na trasie Turek-Władysławów, ale też chodnika przy odcinku drogi Felicjanów-Głogowa.

reklama

Okazało się, że Zarząd Powiatu na dożynkach w gminie Władysławów reprezentował Krzysztof Przygoński. Radny udzielił krótkiej odpowiedzi, ale najpierw zaznaczył, ze dziwi się, iż Zdzisław Wojtkowiak nie pojawił się na dożynkach w swej gminie. Radny Zdzisław Wojtkowiak dziwił się natomiast temu, że Krzysztof Przygoński najwyraźniej nie pamięta, czy kiedyś coś obiecał, czy nie obiecał.

Szkoda, że ma pan taką krótką pamięć, skoro rozmawiał pan z prezesem, z kolegą z PSL-u i z innymi członkami Zarządu. Bez komentarza zostawię. Przepraszam. To temat skończony – stwierdził Wojtkowiak. – Zapewniam pana radnego, że nikomu niczego nie obiecywałem, ale temat wozu strażackiego w Chylinie gdzieś tam jest – wyjaśniał Krzysztof Przygoński.

Nieco chaotyczną dyskusję zakończyła wypowiedź starosty: – Ja takiej informacji nie mam. Powiem może tak formalnie, że Zarząd Powiatu, ani ja osobiście, tego tematu nie znamy.

AW

Obiecano coś Chylinowi na dożynkach? Wojtkowiak próbuje rozwiązać zagadkę

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.
Druhowie z gminy Władysławów uczcili swojego...

Druhowie z gminy Władysławów uczcili swojego patrona

7 maj.
Drużyna z Kun najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej...

Drużyna z Kun najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej OSP...

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama