sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Zawody były, trzech OSP zabrakło. Wójt martwi się, co z Marianowem, Milejowem i Żdżarami

Kawęczyn: Zawody były, trzech OSP zabrakło. Wójt martwi się, co z Marianowem, Milejowem i Żdżarami
 

Gmina Kawęczyn słynie w Wielkopolsce i całym kraju ze swych sukcesów w sportach pożarniczych. Tymczasem podczas zawodów gminnych, zorganizowanych w Będziechowie, w kategorii mężczyzn rywalizowało ze sobą zaledwie sześć drużyn. Sprawa zaniepokoiła wójta Jana Nowaka.

Gwoli przypomnienia - w niedzielę 27 sierpnia w Będziechowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nim udział łącznie 12 drużyn (6 męskich, 3 kobiece, 3 młodzieżowe). W kategorii męskiej druhowie zajęli następujące miejsca: I - OSP Głuchów (90,78 pkt), II - OSP Kowale Pańskie (101,54 pkt), III - OSP Będziechów (105,04 pkt), IV - OSP Tokary (118,99 pkt), V - OSP Kawęczyn (141,66 pkt), VI - OSP Skarżyn (145,38 pkt). W kategorii pań podium prezentowało się w ten sposób: I - KDP Głuchów A (117,38 pkt), II - KDP Skarżyn (138,67 pkt), III - KDP Głuchów B (145,34 pkt). Jeśli chodzi o MDP, to nastolatkowie zajęli takie oto lokaty: I - MDP Głuchów, II - MDP Żdżary, III - MDP Będziechów. W musztrze najlepsi byli także druhowie z Głuchowa.

Weekendowe zawody już za nami. W środę 30 sierpnia w remizie w Żdżarach odbyła się natomiast kolejna sesja Rady Gminy Kawęczyn. Jak zwykle w trakcie obrad dokonano podsumowania działałań z okresu międzysesyjnego. Nie mogło więc zabraknąć nawiązania do zawodów OSP. Było to jednak podsumowanie słodko-gorzkie.

reklama

Wójt Jan Nowak mówił, że zawody były przygotowane bardzo dobrze, stały na wysokim poziomie organizacyjnym, jak i sportowym. Tak więc wójt, korzystając z okazji, podziękował na sesji wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Kawęczyn Grzegorzowi Dzikowskiemu z Będziechowa za rzetelne przygotowanie wydarzenia. Zdaniem wójta jedynym mankamentem pożarniczych zmagań był brak męskich drużyn z OSP Marianów, OSP Milejów, OSP Żdżary. Jan Nowak stwierdził, że wszystkie jednostki OSP są dotowane przez gminę, więc wypadałoby przeanalizować powody absencji, a następnie postawić sobie pytanie, dlaczego dana drużyna nie pojawiła się w Będziechowie, no i czy taka jednostka wystawiać będzie drużynę w kolejnych latach?

Wójt Nowak wyjaśniał, że nie chce nikomu niczego wypominać, jednak doszło do tego, że 1/3 jednostek OSP nie wystawiła drużyn męskich i trzeba się nad tym zastanowić. Być może konieczne będzie wzięcie przykładu z niektórych sąsiednich gmin i organizowanie zawodów co dwa lata, skoro impreza spotyka się z mniejszym zainteresowaniem uczestników, a generuje pewne koszty. Zapewne wierni fani sportów pożarniczych nie chcieliby jednak, by doszło do takiej modyfikacji terminarza zawodów gminnych.

Czy strażacy się zmobilizują, a może tendencja spadkowa ilości drużyn się utrzyma? Przekonamy się zapewne w przyszłym roku. Póki co przed nami Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Dobrej, które odbędą się w niedzielę 10 września. Gminę Kawęczyn reprezentować będą: panowie z OSP Głuchów i OSP Kowale Pańskie, a także panie z KDP Głuchów A i KDP Głuchów B.

AW

Podobne artykuły

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

01-10-2019
Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z...

Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z Funduszu...

29-12-2018
Będziechów: MDP dziękuje za okazaną pomoc

Będziechów: MDP dziękuje za okazaną pomoc

13-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama