piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

"Nic dwa razy się nie zdarzy" - wycieczka do Trójmiasta i okolic

 

W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa w ramach projektu „Nic dwa razy się nie zdarzy” zorganizowało dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Władysławów trzydniową wycieczkę do Trójmiasta, Helu oraz Szwajcarii Kaszubskiej (24-26 sierpnia). Impreza ta została w dużej części sfinansowana przez Wojewodę Wielkopolskiego w ramach programu w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki temu program wycieczki obfitował w przeróżne atrakcje. Oprócz zwiedzania zabytków, miejsc pamięci, takich jak Westerplatte czy Muzeum Obrony Wybrzeża, podziwiania pereł architektury gdańskiej, uczestnicy wycieczki mieli także okazję wysłuchać koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej, przyjrzeć się karmieniu fok w helskim fokarium, popłynąć w krótki rejs po morzu statkiem Drakkar oraz wejść na pokład legendarnego polskiego żaglowca „Dar Pomorza”. Ciekawym doświadczeniem była też wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Oprócz licznych ciekawostek, takich jak dom do góry nogami, najdłuższa deska świata wpisana do księgi rekordów Guinnessa czy rekonstrukcja Domu Sybiraka w tym niezwykłym miejscu można poczuć prawdziwego ducha Kaszub, poznać historię tego regionu, jego kulturę, bogaty folklor oraz nabyć lokalne produkty.

reklama

Uczestnicy wycieczki zapewniali, że pobyt na Kaszubach na długo pozostanie w ich pamięci nie tylko z powodu piękna tego regionu. Impreza była także wspaniałą okazją do wspólnego przebywania, otwarcia się na ludzi, zawierania nowych znajomości. Były to niezapomniane chwile radości, beztroski, oderwania się od trosk codzienności.

                                                               

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

3 paźd.
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama