wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Tuliszków: W Piętnie wakacje zakończył "II Piknik z Biblioteką"

Tuliszków: W Piętnie wakacje zakończył
 

1 września czas wracać do szkoły. Wydawać by się mogło, że końcówka wakacji może więc kojarzyć się wyłącznie ze smutkiem z powodu przekonania, że dwa miesiące minęły jak jeden dzień. Nic bardziej mylnego. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy przybyli 30 sierpnia br. na plac przy strażnicy OSP w Piętnie, gdzie już po raz drugi Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie zorganizowała „.Piknik z Biblioteką”. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Do popołudniowej zabawy przy pięknej pogodzie zachęcał sam burmistrz Grzegorz Ciesielski. Imprezę poprowadziła Renata Chorążewska – dyrektor tuliszkowskiej książnicy, wspierana przez Grażynę Ratajczyk z filii biblioteki w Piętnie oraz Halinę Lędzką z MGBP w Tuliszkowie.

Podczas pikniku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zorganizowano kiermasz taniej książki oraz mnóstwo gier i zabaw. Dzieci mogły pobawić się klockami, farbami czy przyozdobić sobie twarz zmyślnymi ozdobami. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, które były oblegane do samego końca pikniku. O tym, że nauka najlepsza jest poprzez zabawę przekonywała zebranych pani ratownik, która na fantomach pokazywała dzieciom, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Po raz pierwszy w tym roku zorganizowano również „Konkurs Talentów”. Umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i sportowe zaprezentowało grono 14 dzieci. Zorganizowano także konkurencje sportowe. Nie obyło się więc bez biegu w workach. Obowiązkowo pojawiły się wyścigi z elementem bibliotecznym, czyli bieg z książką na głowie oraz z harlequinami pod pachą. Wykazać mogli się także dorośli. Niespodzianką był konkurs obierania marchewek na czas. Konkurencje sprawnościowe zdominowały Panie, które w przeciąganiu liny, zarówno w kategorii dzieci i dorosłych, nie dały żadnych szans Panom. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, a udział w niektórych konkurencjach premiowano nagrodą w postaci książki i pamiątkowego dyplomu. Organizatorzy oraz mieszkańcy sołectwa przygotowali również atrakcje kulinarne. Każdy mógł poczęstować się pysznym ciastem, wypić ciepłą kawę i przy ognisku upiec sobie kiełbaskę.

reklama

II „Piknik z Biblioteką” był podsumowaniem tegorocznych wakacji oraz prowadzonych warsztatów, a zarazem wspaniałym przykładem na to, że do wspólnej i radosnej zabawy nie potrzeba „gwiazd” z pierwszych stron gazet. Tłumy jakie przybyły przed strażnicę OSP są na to najlepszym dowodem. Organizatorzy po raz kolejny pokazali, że przedwczesne było odsyłanie do lamusa tak popularnych przed laty w małych miejscowościach „majówek” i im podobnych form integracji na łonie natury, a do takich należy zaliczyć „II Piknik z Biblioteką”. Często zapomina się, że celem takich form spędzania wolnego czasu jest nie tylko dobra zabawa, ale także dostarczenie mieszkańcom godziwej rozrywki kulturalnej, a w tym konkretnym przypadku były to: promocja czytelnictwa i lokalnych talentów. Na wyróżnienie zasługuje także postawa samych mieszkańców i druhów strażaków, którzy chętnie wsparli to niezwykle radosne wydarzenie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Sierpniowa rozrywka w mieście.

Sierpniowa rozrywka w mieście.

5 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama