niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Wojenna rekonstrukcja, youtuberzy, dożynki i motocykle. Czeka nas weekend pełen atrakcji

Wojenna rekonstrukcja, youtuberzy, dożynki i motocykle. Czeka nas weekend pełen atrakcji
 

Ostatni weekend wakacji to czas przepełniony różnego rodzaju wydarzeniami. Podpowiadamy, gdzie warto zajrzeć.

mini YouTube MeetUp - Młodzi Pomagają Mikołajowi – piątek, godz. 18:00

Już 1 września 2017 roku odbędzie się kolejny Koncert i mini YouTube MeetUp Charytatywny z serii "Młodzi Pomagają". W 4. edycji wydarzenia zbierane będą pieniądze dla 14-letniego Mikołaja z rozszczepem kręgosłupa i przepuklina oponowa-rdzeniową. W zeszłym roku koncert okazał się ogromnym sukcesem. Dlatego też w tym roku impreza przenosi się do Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR

reklama

Evil Monkey Presents: Hit N' Run & Zamordism w pubie mixTura – piątek, godz. 20:00

W piątek 1 września wiele dziać się będzie w Pubie mixTura. Mowa o wydarzeniu z cyklu „Evil Monkey Presents”. Dla turkowskiej publiczności zagrają takie zespoły, jak – określany mianem tercetu egzotycznego, sponsorowanego przez Miejski Zakład Usług Kanalizacyjnych – Hit N' Run oraz Zamordism czyli ''kwintet pornograficzno-gimnastyczny'' ze stolicy. Początek imprezy o godz. 20:00. Wstęp to jedyne 10 zł.

Trial im. Stanisława Michla – sobota, godz. 12:00

W sobotę 2 września zorganizowane zostaną Ogólnopolskie Zawody Motocyklowe Trial im. Stanisława Michla. Wydarzenie stanowi zarazem V i VI rundę Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski. Zawodnicy i kibice pojawią się – jak to bywało w latach ubiegłych – na terenie żwirowni w Russocicach. Początek zmagań zaplanowano na godz. 12:00. Na wydarzenie zapraszają: Polski Związek Motorowy, Miejski Klub Motorowy „TUR-MOT” w Turku, Urząd Gminy we Władysławowie i Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie.

reklama

Festyn rodzinny "Pożegnanie Lata" na os. Wyzwolenia – sobota, godz. 15:00

Dla dzieci zorganizowanych będzie 10 konkurencji sprawnościowych, udostępniona będzie karuzela i trampolina, mechaniczne koniki, a także dorożka, którą będzie można się przejechać. Wydarzenie organizowane jest przez Samorządy Osiedli nr 3 i 7, S. M. „Tęcza” oraz Burmistrza Miasta Turku. W ramach dodatkowych atrakcji podczas festynu na Wyzwolenia, około godziny 16.00 odbędzie się pokaz grupy Copoeira tj. sztuki walki połączonej z tańcem. Pokaz oraz konkursy z nagrodami w ramach projektu p.n. „Żyj świadomie, bez przemocy” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku realizowanego dzięki środkom Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Festyn Rodzinny „Na zakończenie wakacji” na os. Młodych – sobota, godz. 15:00

Festyn Rodzinny „Na zakończenie wakacji”, zorganizowany przez S.M. „Rozwój” rozpocznie się o godz. 15:00, na placu zabaw osiedla Młodych. W programie imprezy znajduje się darmowy dmuchany park zabaw oraz gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Dzieci będą mogły też spróbować lodów, waty cukrowej oraz popcornu. Wydarzenie wspierane jest przez Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku oraz Burmistrza Miasta Turku.

Rekonstrukcja historyczna wydarzeń 1939-1945 – sobota, godz. 16:00

W sobotę 2 września w Turku zorganizowana zostanie rekonstrukcja historyczna wydarzeń z lat 1939-1945. Będzie to przedsięwzięcie związane z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Osoby, które chcą na chwilę przenieść się w czasie, powinny pojawić się w parku im. Żerminy Składkowskiej o godz. 16:00. Do udziału w rekonstrukcji zachęcają Organizatorzy wydarzenia: Automobil Klub Turek, Powiat Turecki, Urząd Miasta w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku.

Tur 1921 Turek vs Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – sobota, godz. 17:00

Zapraszamy na kolejny mecz piłki nożnej w ramach walki o mistrzostwo IV ligi. W sobotę 2 września na stadionie 1000-lecia w Turku zmierzą się MKS Tur 1921 Turek i Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania o godz. 17:00. W przerwie meczu przewidywany jest konkurs dla kibiców. Cena biletu to jedyne 6 zł, ulgowy 4 zł. Kobiety i dzieci do lat 13 – wstęp wolny.

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Kolnicy – niedziela, godz. 14:00

W niedzielę 3 września 2017 w parku przy GOK “Wozownia” w Kolnicy odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. Do udziału w wydarzeniu zachęcają starosta turecki – Mariusz Seńko, wójt gminy Brudzew – Cezary Krasowski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Brudzewie – ksiądz kanonik Zbigniew Wróbel, starostowie dożynek, mieszkańcy sołectwa Cichów, KGW oraz GOK „Wozownia”.

Narodowe Czytanie „Wesela” – niedziela, godz.17:00

Przed nami już szósta edycja promującej czytelnictwo inicjatywy Narodowe Czytanie. Organizacji tego wspaniałego wydarzenia w naszym mieście po raz pierwszy podjęły się aż trzy instytucje kultury: Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzak, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Miejski Dom Kultury w Turku. „Wesele” z podziałem na rolę czytać będą lokalni samorządowcy, dziennikarze, dyrektorzy szkół, przedstawiciele instytucji pozarządowych. Lekturę umilać będzie występ zespołów folklorystycznych – „Jarzębinki” i „Tradycja”, działających przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie.

Gminna Liga Piłki Nożnej w Malanowie – niedziela, od godz. 13:00

W niedzielę na boiskach gminy Malanów zmierzą się PKS Orzeł Dziadowice-Folwark – Oldboy Malanów (godz. 13:00), KS Malanów – Retro Bibianna (godz. 15:00), Tornado Targówka – Sparta Grąbków (godz. 17:00).

Mecze piłki nożnej OZPN Konin – niedziela, godz. 17:00

W niedzielę o godz. 17:00 lokalni piłkarze zmierzą się z sobą podczas następujących spotkań: Tulisia II Tuliszków – KS Mostki, Wicher Dobra – MKS Dąbie, Orzeł Kawęczyn – GKS Osiek Łuczywno, Teleszyna Przykona – Grom Malanów.

Podobne artykuły

Gm. Malanów: Marysia i Franek już po ślubie...

Gm. Malanów: Marysia i Franek już po ślubie czyli...

11-10-2019
Głośne Czytanie

Głośne Czytanie "Wesela" w ZST

11-10-2017
Malanów: Wyniki 4 kolejki GLPN

Malanów: Wyniki 4 kolejki GLPN

19-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama