wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Chylin: Żegnali wakacje na boisku i w balonie

Chylin: Żegnali wakacje na boisku i w balonie - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Żegnać wakacje można np. przesiadując ze smutną miną przed telewizorem czy przy komputerze. Nie jest to najlepsza opcja. O wiele ciekawszym rozwiązaniem jest zakończenie czasu letniego wypoczynku w sposób aktywny, jak uczynili to mieszkańcy Chylina i okolic. Ochotnicza Straż Pożarna w Chylinie i Urząd Gminy Władysławów zachęciły mieszkańców do udziału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa. Imprezie towarzyszył festyn rodzinny, podczas którego można było podziwiać Chylin w całej okazałości.

Wydarzenie odbyło się w 26 sierpnia. Rozpoczęto dość wcześnie, bo już o godz. 10:00. Wtedy to na boisku pojawili się piłkarze. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż postanowiło walczyć w nim aż 8 drużyn. Kogóż tam nie było? OSP Malanów, Iskra Kuny, Felicjanów, Baszta Wyszyna, nawet Szadów Pański. Zawodnikom z wymienionych drużyn nie udało się jednak załapać na turniejowe podium. Puchar zdobył Drink Team, a na miejscach II i III znaleźli się zawodnicy drużyny Orły Chylin oraz pasjonaci futbolu z Grzymiszewa.

Tak naprawdę drużyn było nie 8, a 10, gdyż do rozgrywek zgłosiły się także 2 zespoły młodzieżowe, które także zmierzyły się z sobą podczas imprezy. Potyczka Orłów Chylin Junior z Turbo Piłką zakończyła się remisowym wynikiem 6:6.

reklama

Po emocjach sportowych przyszedł czas na integrację w gronie przyjaciół i znajomych. Oto bowiem o godz. 16:00 rozpoczął się festyn rodzinny "Zakończenie lata 2017". Jego główną atrakcją były loty balonem na uwięzi, ale nie jedyną. Były też interesujące konkurencje sportowe. Z jazdą rowerem z odwróconą kierownicą trudno było sobie poradzić, ale lepiej było z wyciskaniem hantla. Najlepsi w tych zmaganiach okazali się Krystian Ziętek (hantel 18 kg, 39 powtórzeń) i Katarzyna Ratajczyk (hantel 8 kg, 36 powtórzeń). Na festynie nie zabrakło też swojskiego jedzenia i dmuchańców. Gdy dzieci szalały na zjeżdżalniach i zamkach, dorośli mogli spróbować swoich sił w licytacji narożnika, ufundowanego przez przez firmę MEMA Krzysztofa Puzio. Dzień pełen wrażeń zakończyła zabawa taneczna.

Sponsorami imprezy byli:
1. Kupiec Iwona i Marek Darulowie
2. Near Arkadiusz Nejman
3. ART-DOM Wioletta Łączkowska
4. ZAW-MARK Marek Zawadzki
5. AKROS Bartosz Banaszak
6. LACPOL Janusz Wojdak
7. KONGER Grzegorz Konopczyński
8. MEMA Krzysztof Puzio
9. TRANS-BIS Robert i Paweł Szkudlarkowie
10. Produkcja Wyrobów z Drewna Kazimierz Dawidczyk
11. Usługi Informatyczne Władysławów Łukasz Różycki
12. Stacja Kontroli Pojazdów Maria Zając
13. Mechanika Samochodowa Andrzej Medycki
14. Kasztelan Zdzisław Pietrzak
15. Radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak

„Podziękowania kierujemy również do mieszkańców Chylina i wszystkich tych którzy włączyli się w organizację Festynu. Słowa uznania kierujemy również pod adres Kobiecej Drużyny Pożarniczej i pań Katarzyny Ratajczyk, Teresy Szkudlarek i Sylwii Szkudlarek które przygotowały wspaniałą zupę oraz tradycyjną pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem” – dziękują druhowie OSP Chylin.

AW
foto: AW i OSP Chylin

Podobne artykuły

Druhowie z OSP Chylin włączeni do Krajowego...

Druhowie z OSP Chylin włączeni do Krajowego Systemu...

19-10-2020
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22-09-2020
Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama