piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

Marczewski rozdawał Konstytucję. Chciał przepytać posła, ale mu się nie udało

Marczewski rozdawał Konstytucję. Chciał przepytać posła, ale mu się nie udało
 

Ostatnią sesję Rady Powiatu Tureckiego ubarwiło nietypowe zdarzenie. Oto bowiem radny Marczewski, zatroskany o przyszłe losy Konstytucji RP, postanowił rozdać obradującym kilkadziesiąt egzemplarzy ustawy zasadniczej. Nie zabrakło też uszczypliwych komentarzy, gdy doszło do wymiany zdań pomiędzy radnym SLD i posłem PiS.

Marczewski zabrał głos podczas interpelacji. – Od kilkunastu miesięcy jesteśmy w Polsce świadkami łamania Konstytucji. Łamania przez rządzących. Obserwujemy to na co dzień. Jak wiemy, Trybunał Konstytucyjny stał się farsą. Nikt nie traktuje poważnie tego organu. Widzimy, jak łamana jest demokracja. Na ten temat wypowiadają się wybitni profesorowie konstytucjonaliści, byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, największe autorytety prawne. O dziwo Biuro Legislacyjne Sejmu ma wiele zastrzeżeń do procedowanych i przyjmowanych ustaw. W jakim trybie one były przyjmowane, widzieliśmy i słyszeliśmy. Teraz PiS i pan prezydent zmierzają do tego, by przeprowadzić referendum i zmienić Konstytucję.

reklama

Marian Mirosław Marczewski stwierdził, że taki stan rzeczy zmusza go do podjęcia odpowiednich działań. Polityk lewicy pozyskał więc kilkadziesiąt egzemplarzy Konstytucji RP, które postanowił podarować innym osobom. – Mam nadzieję, że ta Konstytucja będzie obowiązywać jeszcze długo.

Radny Marczewski nie poprzestał na tym i stwierdził, że zastanawia się nad tym, czy rządzący w ogóle znają Konstytucję, jej treść. By to zweryfikować Marian Mirosław Marczewski spróbował przepytać posła Ryszarda Bartosika i domagał się odpowiedzi na pytanie: ile artykułów i rozdziałów mieści się w Konstytucji? Parlamentarzysta nie dał się jednak wciągnąć w wymianę zdań. – Nie mam zamiaru z panem dyskutować – odparł Ryszard Bartosik. – Przykro mi, że pan nie wie. Panie pośle, pan powinien dyskutować z każdym, szczególnie z osobą, która się z panem nie zgadza – powiedział, nie kryjąc uszczypliwości Marian Mirosław Marczewski. Nieco później posła Bartosika w obronę wziął radny Radecki, który zaznaczał, że nie ma tu mowy o niewiedzy. Po prostu poseł nie uznał za zasadne wchodzić w dyskusję na taki poziomie.

AW

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

28 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama