Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Rzymsko: Wybierali nowego sołtysa. Postawili na radną Magdalenę Gonczarewicz

Rzymsko: Wybierali nowego sołtysa. Postawili na radną Magdalenę Gonczarewicz
 

W poniedziałek 25 września mieszkańcy sołectwa Rzymsko musieli podjąć bardzo ważną decyzję. Chodziło o wskazanie, kto stanie się kolejnym sołtysem i zastąpi zmarłą Henrykę Bartkowiak. Od teraz na rzecz lokalnej społeczności pracować będzie ze zdwojoną siłą, piastując dwie funkcje jednocześnie, dotychczasowa radna Magdalena Gonczarewicz.

Zebranie wiejskie zostało zwołane na godz. 18:00. Mieszkańcy Rzymska spotkali się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznej minuty ciszy dla zmarłej sołtys. Zastępca burmistrza gminy i miasta Dobra Jacek Gajewski wspominał, że Henryka Bartkowiak miała jeszcze wiele planów, związanych z sołectwem. Była osobą aktywną i kreatywną, często pojawiała się w urzędzie, by rozmawiać z przedstawicielami władz o swoich inicjatywach. Zabierała głos na sesjach, na zebraniach sołtysów. Niestety, Henryki Bartkowiak nie ma już wśród nas.

reklama

Na początek wszyscy uczestnicy zebrania zostali zapoznani z zasadami i trybem wyboru sołtysa. Przyjęto porządek zebrania, wyłoniono także komisję skrutacyjną itp. Formalności formalnościami, ale w końcu trzeba było odpowiedzieć na pytanie, kto ma być kandydatem czy kandydatką na sołtysa.

Mieszkańcy dyskutowali o tym, kto jest w stanie wygospodarować czas na nowe zadania, kto posiada prawo jazdy, a kto nie itd. W toku dyskusji stało się jasne, że najlepszą kandydatką na sołtyskę jest obecna radna. Magdalena Gonczarewicz wolała, by sołtysem była inna osoba, będąca zarazem wsparciem dla niej jako radnej, ale koniec końców dała się namówić na kandydowanie na sołtyskę.

Podczas tajnego głosowania za tym, by Magdalena Gonczarewicz została sołtyską sołectwa Rzymsko, opowiedzieli się prawie wszyscy uczestnicy wyborów. Kandydatury nie poparła tylko jedna osoba. Radnej-sołtys pogratulowali burmistrzowie Andrzej Piątkowski i Jacek Gajewski, życząc satysfakcji z pracy, wykonywanej na rzecz społeczeństwa.

AW

Podobne artykuły

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

27 lip.
Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

26-08-2020
Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył...

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

10-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama