wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pytali o wysokość odprawy Klechy. Jej jednak nie ma i nie będzie

Pytali o wysokość odprawy Klechy. Jej jednak nie ma i nie będzie
 

Gdy pojawiła się informacja, że ze szpitalem w Turku żegna się dyrektor Dawid Klecha, to szybko pojawiły się też pytania, czy owo odejście wiąże się także z wypłaceniem odprawy. Pytano o to m.in. podczas sesji Rady Gminy w Przykonie, a sprawę wyjaśniono w trakcie sesji Rady Powiatu Tureckiego. Wtedy też dowiedzieliśmy się, kogo radny powiatowy Wojciech Rusek obarcza w 80% winą za odejście dyrektora.

Sprawa odprawy Dawida Klechy została poruszona podczas punktu obrad Rady Powiatu, przeznaczonego na interpelacje. – Panie starosto, wysoka Rado. Chciałem zapytać, czy odchodzący za kilka dni dyrektor szpitala, pan Dawid Klecha, dostanie jakąś odprawę? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości? – dopytywał radny Ryszard Papierkowski. O to dopytywano nieco wcześniej podczas sesji Rady Gminy w Przykonie, więc radny powiatowy ze Smulska zobowiązał się wyjaśnić sprawę i źródła.

reklama

Jak się okazało, sensacji w postaci wielkiej odprawy nie ma. – Pan dyrektor nie dostanie odprawy. Nie ma odprawy, więc nie ma jej wysokości – wyjaśniał starosta Mariusz Seńko.

Podczas dyskusji głos zabrał także Marian Mirosław Marczewski. – Dyrektor Klecha nie dostał odprawy nie dlatego, że coś przeskrobał, ale taką miał umowę o pracę. Między innymi to, że miał taką umowę, która mu nic nie gwarantowała, czy też niewiele gwarantowała z tych zabezpieczeń pracowniczych, było pewnym prognostykiem, pewną przyczyna tego, że odszedł. Faktycznie, odprawy nie dostanie. I dobrze – stwierdził Marczewski.

Skoro akurat radny Marczewski zabrał głos, to wyrażenie swojej opinii uznał za zasadne także radny Wojciech Rusek. – 80% to robota pana Marczewskiego i pana Młynarczyka. Na każdej sesji żeście dowalali dyrektorowi, twierdzi, że zadłużył. Że złe sprawozdanie i inne historie. Poczujcie się też troszkę winni temu wszystkiemu, a nie teraz szukacie wszędzie winnych rezygnacji pana Klechy. Jeszcze raz powtórzę – 80% waszej w tym winy, a 20% innych – ganił radnych Młynarczyka i Marczewskiego radny Rusek.

Co na to dwaj wspomniani panowie? Dariusz Młynarczyk stwierdził, że to dobrze, że Dawid Klecha odchodzi, gdyż nie odniósł sukcesów, nie wyciągnął SP ZOZ z kłopotów. Marian Mirosław Marczewski zauważył natomiast, że Dawid Klecha raczej nie ma do niego żadnego żalu, gdyż ustępujący dyrektor sam mu dziękował za dotychczasową współpracę, za zrozumienie spraw szpitala i liczne rozmowy.

AW

reklama
2
3

Podobne artykuły

Kłopoty z komunikacją, czyli czy nasz powiat...

Kłopoty z komunikacją, czyli czy nasz powiat jest...

27-11-2021
Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w...

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Turku

18-01-2019
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

13-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama