piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Uczniowie z ZSR ruszają na podbój łódzkiej "filmówki"?

Uczniowie z ZSR ruszają na podbój łódzkiej
 

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wciąż poszerzają krąg swoich zainteresowań. Tym razem, 5 października, uczestniczyli w wycieczce do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Cel tej wycieczki edukacyjnej nie jest przypadkowy, oprócz kształcenia w profilu sztuki audiowizualnej, szkoła posiada w gronie swoich uczniów zdolnych zapaleńców rzemiosła filmowego, może nawet przyszłych montażystów.

W roku szkolnym 2017/2018 z inicjatywy uczniowskiej nowy projekt jest nim KGF-Kaczkowska Grupa Filmowa, której lider, Kacper Okoński, również uczestniczył w poznawaniu kuluarów łódzkiej filmówki. Grupa pasjonatów, na czele z Kacprem, mogła już nie raz wykazać się swoimi umiejętnościami w tworzeniu sugestywnych obrazów, zabawnych ujęć, montując filmy- relacje, np. z I Biegu Ekstremalnego, szkolnego paintballa, czy Moto Festivalu, który odbył się w szkole w Kaczkach.

reklama

Młodzież, podczas wizyty w PWSFiT pod okiem przewodnika, mogła poznać kierunki kształcenia, zasady rekrutacji i warunki przyjęcia do szkoły. Niezwykły respekt budzi fakt, że o jeden indeks filmówki stara się 37 adeptów.

Szczególne zainteresowanie wzbudziła w uczniach możliwość asystowania przy charakteryzacji mężczyzny, przygotowującego się do roli cienia w studenckiej etiudzie. Ten etap wizyty w szkole filmowej skoncentrowany był na umiejętnościach praktycznych, uczestnicy poznali warsztat i stronę techniczną komunikacji wizualnej – od obsługi parku oświetleniowego po wykorzystanie najnowszych technologii i programów w realizacji kinowej.

Podekscytowanie wśród uczestników wycieczki wywołała też niewątpliwa przyjemność zasiadania na słynnych schodach szkoły, gdzie swoje miejsce mieli najsłynniejsi jej absolwenci, tacy wielcy twórcy filmowi, jak Andrzej Wajda, czy Roman Polański. Młodzież ZSR mogła poczuć atmosferę tego nietuzinkowego miejsca, być może obudzić w sobie marzenia
o studiowaniu w szkole filmowej.

reklama

Zachęcamy wszystkich do like’owania oraz śledzenia profilu KGF- Kaczkowskiej Grupy Filmowej na facebook’owej stronie: https://www.facebook.com/KaczkowskaGrupaFilmowa/

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

17 lip.
Szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Tureckiego z...

Szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Tureckiego z nową...

17 lip.
488 zdało, 79 nie zdało. Maturzyści poznali...

488 zdało, 79 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

3 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama