Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

piątek 29 maja 2020

Benity, Maksymiliana, Teodozji

reklama

Kawęczyn: Jest nowy chodnik i asfalt. Panowie Seńko, Gruca, Nowak i Paruszewski podziwiali efekt prac

Kawęczyn: Jest nowy chodnik i asfalt. Panowie Seńko, Gruca, Nowak i Paruszewski podziwiali efekt prac
 

W środę 25 października w Kawęczynie odbył się odbiór inwestycji, polegającej na przebudowie drogi powiatowej i budowie chodnika. Mowa oczywiście o odcinku drogi, biegnącej od głównego skrzyżowania w kierunku Potworowa i Dobrej. Wykonanie inwestycji ocenili starosta Mariusz Seńko, wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, radny powiatowy Jan Gruca, a także kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski.

Inwestycja polegała na wybudowaniu chodnika na długości 380 metrów, wraz z odwodnieniem. Wybudowany został kolektor deszczowy z wpustami, ściek przy jezdni. Na tym odcinku położono także nową warstwę ścieralną. Koszt tej inwestycji to 202 000 zł w ramach budowy chodnika oraz około 80 000 zł za położenie nawierzchni, warstwy ścieralnej. Razem około 280 000 zł, z czego 30% tej kwoty sfinansowała gmina Kawęczyn a 70% powiat turecki – mówił kierownik Paruszewski.

reklama

Władze powiatu chcą kontynuować współpracę z gminą Kawęczyn i prowadzić na drogach kolejne prace. – Liczymy na kolejne wspólne działania. W trakcie realizacji jest projekt chodnika w Skarżynie. Liczymy na to, że pan wójt również będzie w tym uczestniczył, gmina Kawęczyn będzie partycypować w kosztach. Chodzi nam m.in. o poprawę bezpieczeństwa dzieci. Cały czas przyświeca nam idea tworzenia bezpiecznych dróg do szkół – wskazuje starosta Mariusz Seńko. – Chodnik w Skarżynie jest potrzebny. Odbywa się tam ruch pieszych i pojazdów. Dużo ludzi przemieszcza się tam jadąc do pracy do Sun Garden. Dzieci chodzą do tamtejszej szkoły – wyjaśnia radny powiatowy Jan Gruca.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Dzień Samorządu Terytorialnego z...

Wideo: Dzień Samorządu Terytorialnego z życzeniami...

27 maj.
Miłośnicy Dziejów i Tradycji Regionu w...

Miłośnicy Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie...

4 mrz.
Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego

Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego

06-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama