poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Wyszyna: Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej

Wyszyna: Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej
 

Dnia 10 listopada 2017 roku zebraliśmy się w Szkole Podstawowej w Wyszynie, aby wspólnie uczcić prawdopodobnie najważniejsze państwowe święto – Dzień Niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli i ciemiężenia przez zaborców, Rzeczpospolita powstała z kolan.

W obchody 99 rocznicy tych wydarzeń zaangażowanych było wielu uczniów naszej szkoły. Pod kierownictwem pani Joanny Sosińskiej oraz pani Beaty Śliwki klasa IV A przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawiona została trudna droga Polaków do niepodległości. Usłyszeliśmy wiele ważnych słów wyjaśniających pojęcie patriotyzmu, oraz wskazujacych na to jak być patriotą na co dzień. Akademia ta była zorganizowana w formie projektu, w którym brali udział wszyscy uczniowie z klas IV – VII. Pod opieką pani Anny Mielcarskiej przygotowali oni pieśni patriotyczne, które zaprezentowali podczas uroczystości.

reklama

Wchodzimy w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Przez cały ten rok szkoła będzie organizować różnego rodzaju inicjatywy o charakterze patriotycznym: konkursy, żywe lekcje historii, wycieczki do miejsc pamięci narodowej czy wystawy, o których informacje będziemy zamieszczać na bieżąco.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Mundurowi biegli w słońcu i błocie. III Husar...

Mundurowi biegli w słońcu i błocie. III Husar Race...

12 sierp.
Wyszyna: Strażacki album na 100-lecie...

Wyszyna: Strażacki album na 100-lecie odzyskania...

16 lip.
V biegi w Wyszynie zakończone

V biegi w Wyszynie zakończone

26 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama