piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Wieczór z twórczością Agnieszki Osieckiej

Malanów: Wieczór z twórczością Agnieszki Osieckiej
 

Nieco ponad 20 lat temu, w marcu 1997 roku, zmarła Agnieszka Osiecka – osoba, która wywarła olbrzymi wpływ na polską kulturę. Jej praca na rzecz polskiej muzyki rozrywkowej była zupełnie inną jakością w porównaniu z tym, co wyczyniają dziś twórcy banalnych i miałkich hitów, wrzucanych taśmowo na radiowe anteny czy serwis YouTube. O tejże wyjątkowej poetce, autorce tekstów, dziennikarce i reżyserce pamiętają mieszkańcy Malanowa i okolic, więc 10 listopada zjawili się w tamtejszej świetlicy wiejskiej, by wziąć udział w koncercie "Muzyczne pejzaże z Agnieszką Osiecką".

Wieczór, utkany z momentów radosnych, jak i nostalgicznych, został przygotowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali najrozmaitszych utworów: doskonale znanej szczególnie dzieciom piosenki „A ja wolę moją mamę”, elektryzującej rockowym brzmieniem „Małgośki”, skłaniających do refleksji i zadumy „Na całych jeziorach Ty”, „Uciekaj moje serce”, „Dobranoc Panowie” itp. Nie zabrakło też takich przebojów, jak np. „Sing Sing”, „Zielono mi”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”. Z tymże repertuarem zmierzyli się tacy wykonawcy, jak Joanna Chrzęściewska, Marta Tomczyk-Groblica, Weronika Krawczyk, Zespół Tradycja, Zespół Kokardki, Zespół Akord i Zespół Jarzębinki.

Wieczór pełen emocji zwieńczyło spotkanie przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku.

Koncert, zorganizowany w świetlicy wiejskiej w Malanowie, realizowany został w ramach projektu "Muzyczne pejzaże z Agnieszką Osiecką", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2017. Edycja jesienna.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

23 wrz.
 Niezwykły koncert

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama