sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Malanów: Wieczór z twórczością Agnieszki Osieckiej

Malanów: Wieczór z twórczością Agnieszki Osieckiej
 

Nieco ponad 20 lat temu, w marcu 1997 roku, zmarła Agnieszka Osiecka – osoba, która wywarła olbrzymi wpływ na polską kulturę. Jej praca na rzecz polskiej muzyki rozrywkowej była zupełnie inną jakością w porównaniu z tym, co wyczyniają dziś twórcy banalnych i miałkich hitów, wrzucanych taśmowo na radiowe anteny czy serwis YouTube. O tejże wyjątkowej poetce, autorce tekstów, dziennikarce i reżyserce pamiętają mieszkańcy Malanowa i okolic, więc 10 listopada zjawili się w tamtejszej świetlicy wiejskiej, by wziąć udział w koncercie "Muzyczne pejzaże z Agnieszką Osiecką".

Wieczór, utkany z momentów radosnych, jak i nostalgicznych, został przygotowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali najrozmaitszych utworów: doskonale znanej szczególnie dzieciom piosenki „A ja wolę moją mamę”, elektryzującej rockowym brzmieniem „Małgośki”, skłaniających do refleksji i zadumy „Na całych jeziorach Ty”, „Uciekaj moje serce”, „Dobranoc Panowie” itp. Nie zabrakło też takich przebojów, jak np. „Sing Sing”, „Zielono mi”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”. Z tymże repertuarem zmierzyli się tacy wykonawcy, jak Joanna Chrzęściewska, Marta Tomczyk-Groblica, Weronika Krawczyk, Zespół Tradycja, Zespół Kokardki, Zespół Akord i Zespół Jarzębinki.

Wieczór pełen emocji zwieńczyło spotkanie przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku.

Koncert, zorganizowany w świetlicy wiejskiej w Malanowie, realizowany został w ramach projektu "Muzyczne pejzaże z Agnieszką Osiecką", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2017. Edycja jesienna.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

13 sierp.
Kapela Zza Roga zagrała na deptaku

Kapela Zza Roga zagrała na deptaku

13 sierp.
Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

6 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama