środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół? Tylko Mac był przeciwny

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół? Tylko Mac był przeciwny
 

Wiele osób czy firm zajmuje się wynajmowaniem i udostępnianiem powierzchni reklamowej. Okazuje się, że już niebawem zainteresowani będą mogli zapłacić i powiesić swoją reklamę np. w pobliżu której ze szkół w gminie Turek, czy też na ogrodzeniu innej instytucji. Taką właśnie decyzję, umożliwiającą wspomniane działania, podjęli podturkowscy radni. Pomysłodawcy zapewniają, że gmina będzie ostrożnie dobierała ewentualnych reklamodawców, więc na tablicach czy na banerach nie pojawią się ani kontrowersyjne treści, ani też materiały wyborcze.

W poniedziałek 20 listopada odbyła się XL sesja Rady Gminy Turek. Podczas obrad radni zajęli się m.in. projektem uchwały w sprawie ustalenia czynszu dzierżawnego za umieszczenie tablic reklamowych na nieruchomościach użyteczności publicznej, będących własnością gminy. Mowa o opcji umieszczenia reklamy na budynkach, na ogrodzeniach, ale poza pasem drogowym.

reklama

Uczestnicy sesji usłyszeli, że zainteresowane osoby będą musiały przedkładać projekty reklam, które miałyby być zawieszone. Władze gminy i dyrektorzy nie zgodzą się na prezentowanie reklam artykułów czy usług, które godziłyby w powagę instytucji, szkoły itp. Nie będzie także dochodzić do wieszania materiałów wyborczych lokalnych samorządowców, polityków. Przyjęta stawka, którą musiałby uiścić zainteresowany, to 2 zł netto za każdy m2 tablicy reklamowej. Jest to stawka dzienna.

Głos w tejże sprawie zabrał radny Michał Kocik. Samorządowiec prosił, by posługiwać się raczej fachowym określeniem nośnik. Wszakże ktoś może chcieć powiesić tablice, ktoś inny baner, ktoś inny plakat. W takim przypadku lepiej więc używać określenia nośnik.

Nie wiadomo, czy taka oferta spotka się ze szczególnym zainteresowaniem właścicieli lokalnych firm. Wójt Karol Mikołajczyk przyznał, że uchwała jest podejmowana głównie z tego powodu, iż pewną ofertę otrzymała póki co dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukach. Przyjęcie projektu uchwały sprawia, że pojawi się odpowiednia podstawa prawna.

Projekt uchwały w sprawie ustalenia czynszu dzierżawnego za umieszczenie tablic reklamowych i innych nośników na nieruchomościach użyteczności publicznej, będących własnością gminy, został przyjęty przy 13 głosach „za” i 1 „przeciwnym”. Radnym, który nie poparł uchwały, był Karol Mac.

AW

Podobne artykuły

Sołectwo Grabieniec bawiło się na Pikniku...

Sołectwo Grabieniec bawiło się na Pikniku Rodzinnym

23 sierp.
Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac...

24-08-2018
Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują...

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy?...

27-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama