poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Gm. Turek: Dostaną 2 155 000 zł, Turek ledwie 932 000 zł. Mikołajczyk i TS dają lekcję Antosikowi

Gm. Turek: Dostaną 2 155 000 zł, Turek ledwie 932 000 zł. Mikołajczyk i TS dają lekcję Antosikowi
 

Rosnąca ilość mieszkańców gminy wiejskiej Turek w zestawieniu z kurczącym się społeczeństwem Turku jasno daje do zrozumienia, kto rośnie w siłę, a kto owe siły traci. Kolejny przykład tego, jak to ekipa wójta Karola Mikołajczyka pokazuje ekipie Romualda Antosika jak należy zabierać się do roboty, dała wstępna lista rankingowa wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. O tym, dlaczego media piszą o sukcesie miasta, a nie wspominają o ponad dwukrotnie większym sukcesie gminy „obwarzankowej”, głośno zastanawiano się podczas XL sesji Rady Gminy Turek.

Fakty dla urzędników Romualda Antosika i jego samego są nieubłagane. Oto bowiem wniosek gminy wiejskiej Turek został oceniony lepiej, otrzyma też – wszystko na to wskazuje – o wiele większą dotację. Gwoli wyjaśnienia – na miejscu 19. znalazł się wniosek na budowę drogi gminnej Obrzębin - Słodków Kolonia, obejmujący budowę dwóch odcinków drogi gminnej wraz z odcinkami kanalizacji deszczowej w miejscowościach Obrzębin i Słodków Kolonia (długość – 2 447 m, kwota planowanej dotacji 2 155 091 zł, koszt całkowity – 4 310 181 zł). Jeśli chodzi o miasto Turek, to wniosek na budowę ul. Kaczmarskiego z ciągiem pieszo rowerowym ulokowany został „oczko” niżej, na 20. miejscu (682 000 m, kwota planowanej dotacji – 931 755 zł, koszt całkowity – 1 863 511 zł).

reklama

Rozbawienia wynikającego z tego, że jakoś przez media przewija się tylko sprawa miejskiej ul. Kaczmarskiego, a o innych zakwalifikowanych drogach się milczy, nie krył przewodniczący Ireneusz Kolenda. – Należy powiedzieć choć dwa zdania o tej drodze. W mediach jest tylko droga z miasta. Trudno doczytać wcześniej... – stwierdził przewodniczący Rady Gminy Turek.

Wójt Karol Mikołajczyk zaznaczył, że jeśli miasto Turek będzie oczekiwało współpracy przy budowie którejś że swych ulic, to władze Turku muszą się liczyć z tym, że również gmina wiejska Turek przy budowie swej drogi będzie oczekiwać podobnej współpracy.

Skoro my chcemy budować drogę łączącą cmentarze, która będzie służyć także mieszkańcom miasta, trzeba wyraźnie to powiedzieć, to mamy też prawo do dofinansowania od miasta dla tej drogi – stwierdził wójt Mikołajczyk. – Zbilansujemy – dodał przewodniczący Kolenda. – Zobaczymy. To jest jeszcze wstępna lista rankingowa. Czas pokaże – studził emocje wójt.

reklama

Na wspomnianej wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej znalazły się też takie wnioski, jak budowa drogi gminnej Grąbków – Żdzenice w gminie Malanów (47 miejsce, ewentualna dotacja – 631 113 zł), a także budowa drogi gminnej KD-1 wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie aktywizacji gospodarczej w Tuliszkowie (53. miejsce, ewentualna dotacja - 924 410 zł).

AW

Gm. Turek: Dostaną 2 155 000 zł, Turek ledwie 932 000 zł. Mikołajczyk i TS dają lekcję Antosikowi

Podobne artykuły

Słodków Kolonia: VIII Turniej Siatkówki Plażowej

Słodków Kolonia: VIII Turniej Siatkówki Plażowej

30 lip.
Nowa kapliczka na słodkowskim osiedlu poświęcona

Nowa kapliczka na słodkowskim osiedlu poświęcona

11 czerw.
Dla kogo solary? Triumf Tuliszkowa, Dobrej i...

Dla kogo solary? Triumf Tuliszkowa, Dobrej i Turku,...

28 mrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama