Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Wyrazili zgodę na 700 000 zł kredytu, wysłuchali sprawozdań

Kawęczyn: Wyrazili zgodę na 700 000 zł kredytu, wysłuchali sprawozdań
 

W środę 29 listopada, w nowej sali Urzędu Gminy, odbyła się XXXV sesja rady Gminy Kawęczyn. Samorządowcy zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej dla gminy miejskiej Turek na współfinansowanie projektu „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”, a także podjęli kilka innych, ważnych decyzji.

Obrady rozpoczęto tradycyjnie zaprezentowaniem porządku obrad i przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji. Tym razem radni nie przedstawili żadnych interpelacji, więc szybko można było przejść do procedowania projektów uchwał, ot chociażby w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu inwestycyjnego w 2017 r.

reklama

Postanawia się zaciągnąć długoterminowy kredyt inwestycyjny w wysokości 700 000 zł, z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu gminy w związku z realizacją zadań inwestycyjnych, planowanych na rok 2017. Źródłem spłaty kredytu będą dochody gminy z tytułu podatków i opłat lokalnych. Wybór banku wystąpi w trybie przetargu nieograniczonego – wyjaśniał odczytując treść projektu uchwały wiceprzewodniczący Sylwester Kasprzak. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

W dalszej części sesji radni i sołtysi wysłuchali m.in. informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2016/2017, a także sprawozdania Zespołu Interdyscyplinarnego. – W okresie od 1 grudnia 2016 do 30 listopada 2017 do Zespołu Interdyscyplinarnego wpłynęło 6 „niebieskich kart”, założonych przez Policję. Zespół pracował łącznie z 14 rodzinami, gdyż istniało jeszcze 8 „niebieskich kart” z okresu wcześniejszego. Po wnikliwym rozpatrzeniu środowisk pracownik socjalny, w ramach swojej kompetencji, informował rodziny o możliwości korzystania z pomocy psychologa, pomocy prawnej, poradnictwa medycznego itp. Udzielano informacji, kierowano do instytucji pomocowych – informowała Aldona Szprync.

Swoje sprawozdania przedstawili także przewodniczący Rady Gminy, a także wójt. Jan Nowak mówił m.in. o tym, że w ostatnim czasie odbyły się spotkania samorządowców i mieszkańców z przedstawicielami kół łowieckich. Tematem rozmów z kołami „Sokół”, „Przepiórka” oraz „Lis” były oczywiście kwestie szkód łowieckich i odszkodowań.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama