poniedziałek 24 września 2018

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Turkowski szpital wyspecjalizuje się w leczeniu raka jelita?

Turkowski szpital wyspecjalizuje się w leczeniu raka jelita?
Prof. dr hab. n. med. Adam Dziki 

W miniony czwartek, 30 listopada, w gabinecie p.o. dyrektora Grzegorza Gibaszaka odbyło się spotkanie lokalnych mediów z prof. dr. hab. n. med. Adamem Dzikim, znanym chirurgiem specjalizującym się w leczeniu chorób jelita oraz jego uczniem, dr. Grzegorzem Olczykiem. Chirurdzy zapowiedzieli, że turkowski szpital będzie dążył do wyspecjalizowania się w leczeniu chorób jelita.

- Szpital powinien się w czymś specjalizować. Uważamy, że w tej części województwa wielkopolskiego nie ma ośrodka, który zajmuje się nowotworami przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelita – zapowiedział dr Adam Dziki. Według profesora obecnie dąży się do tego, aby centralizować schodzenia danego typu: - Nie każdy szpital powinien wykonywać każdą operację – mówił Dziki.

reklama

Profesor Dziki poinformował, że turkowski szpital zamierza wystąpić do NFZ z wnioskiem o dofinansowanie programu badań przesiewowych i profilaktycznych. Ponadto nasza lecznica zwróci się do innych ośrodków endoskopowych, o kierowanie chorych z tymi chorobami właśnie do Turku. Prof. Dziki zapowiedział także, że chorzy, którzy będą mieli bardziej skomplikowane choroby będą przyjmowani do szpitala w Łodzi lub w innych w odpowiednich ośrodkach.

- Mogłoby się wydawać, że oddział chirurgii w Turku nie jest zapełniony, ale jeżeli porównamy liczbę leczonych chorych to ona jest nawet większa niż kiedyś. Natomiast chorzy leżą krócej - dodał dr Dziki.

- To nie jest tak, że będziemy leczyli tylko jelita. To jest oddział powiatowy i będzie on mieszkańcom powiatu zapewniał opiekę podstawową. Dodatkowo natomiast będzie proponował usługi w zakresie szerszym, niż dotychczas – poinformował dr Grzegorz Olczyk.

md

Turkowski szpital wyspecjalizuje się w leczeniu raka jelita?

Podobne artykuły

Wideo: Otwarcie wyremontowanego Oddziału...

Wideo: Otwarcie wyremontowanego Oddziału Ortopedii w...

7 wrz.
Szpital: Wyremontowany Oddział Ortopedii i...

Szpital: Wyremontowany Oddział Ortopedii i...

7 wrz.
Oddział Chorób Wewnętrznych w turkowskim...

Oddział Chorób Wewnętrznych w turkowskim szpitalu z...

6 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama