wtorek 06 grudnia 2022

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

4°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Kolędowali z przedszkolakami, Stowarzyszeniem Razem dla Dzieci i sportowcami

Tuliszków: Kolędowali z przedszkolakami, Stowarzyszeniem Razem dla Dzieci i sportowcami
 

W niedzielny wieczór 10 grudnia mieszkańcy gminy i miasta Tuliszków mieli okazję wziąć udział w świątecznym kolędowaniu, któremu przyświecało hasło „Jest taki dzień...”. Organizatorami przedsięwzięcia były Stowarzyszenie Razem dla Dzieci oraz Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że sala OSP pękała w szwach.

Trudno się dziwić temu, że tak wiele osób zjawiło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszakże każdy – dziadkowie i babcie, mamy i tatusiowe – chciał podziwiać występy dzieci uczęszczających do Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Trema musiała być spora, ale najmłodsi poradzili sobie doskonale i brawurowo zaprezentowali najpopularniejsze kolędy i inne piosenki, nieodłącznie związane z klimatem Świąt Bożego Narodzenia. Występy milusińskich oklaskiwali m.in. burmistrz Grzegorz Ciesielski, starosta Mariusz Seńko, zastępca burmistrza Piotr Hryniuk, czy też dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego – Jacek Suszek. Nie tylko przedszkolaki pojawiły się przed mikrofonem. Z zadaniem zaśpiewania kolędy zmierzyli się też młodzi piłkarze Tulisii Tuliszków, a także lokalni judocy, trenujący na co dzień w UKS Judo Tuliszków pod okiem Michała Gaja.

reklama

Na scenie pojawiły się też rzecz jasna członkinie Stowarzyszenia Razem dla Dzieci. Panie nie tylko śpiewały, ale też dziękowały wszystkim osobom – władzom gminy i miasta Tuliszków oraz Starostwa Powiatowego, strażakom, ratownikom medycznym, zawodnikom lokalnych kubów sportowych itd. – bez których przygotowanie tak dużego wydarzenia byłoby bardzo trudne.

Niedzielne kolędowanie miało też szereg innych atrakcji. Spotkanie w murach remizy OSP Tuliszków było świetną okazją ku temu, by przed świętami zaopatrzyć się w rozmaite bombki, stroiki i inne ozdoby. Taką możliwość stworzył Jarmark Bożonarodzeniowy. Wiele osób włączyło się także w akcję charytatywną „Cegiełka dla Wiktora”. Kolejnym czynnikiem, budującym świąteczną atmosferę, był poczęstunek. Goście wydarzenia mogli posmakować barszczu, a także pysznych ciast. O dobre humory zebranych dbał również mistrz sztuki barmańskiej Karol Rybicki, który tym razem serwował oczywiście napoje bezalkoholowe.

Bożonarodzeniowa impreza „Jest taki dzień...” stała się jednocześnie rozwiązaniem konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało wiele dzieci, ale komisji konkursowej najbardziej spodobały się jednak ozdoby autorstwa Natana Nowaka, Dawida Ładeckiego, Nadii Ładeckiej, Marceliny Kubiak, Kacpra Poddębskiego, Tymoteusza Szczapa, Leny Tołoczko, Franciszka Kozłowskiego i Dawida Gascon Carreno.

AW

2
3
4
5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Podobne artykuły

Wideo: Zespół Szkół Technicznych rusza na...

Wideo: Zespół Szkół Technicznych rusza na podbój...

24-12-2021
Konkursowe kolędowanie we Władysławowie

Konkursowe kolędowanie we Władysławowie

22-12-2021

"Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i...

01-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama