wtorek 06 grudnia 2022

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Wojtyszki wygrały ze schroniskiem w Turku. Bezpańskie psy trafią właśnie tam

Gm. Turek: Wojtyszki wygrały ze schroniskiem w Turku. Bezpańskie psy trafią właśnie tam - foto: freeimages.com / Gregor Varl
foto: freeimages.com / Gregor Varl 

Po raz kolejny w gminie Turek musiano zdecydować, gdzie przez najbliższy rok kierować się będzie odłowione, bezdomne zwierzęta. Jak się okazało, nie dojdzie do przekazania czworonogów do schroniska w Turku. – W sytuacji zdecydowanie niższej oferty wybrano ofertę z Wojtyszek – informuje wójt Karol Mikołajczyk.

O procesie wyłonienia schroniska mówiono podczas XLI sesji Rady Gminy Turek, która odbyła się 18 grudnia. – Przeprowadziliśmy postępowanie przetargowe, dotyczące naszych bezpańskich zwierząt. Przyjęliśmy kalkulację ilości zwierząt na rok 2018 na poziomie roku poprzedniego. Wpłynęły dwie oferty. Jedna z Turku, na łączną kwotę 195 687 zł, a druga z Wojtyszek na kwotę 114 955 zł – wyjaśnił uczestnikom obrad wójt.

reklama

Nowa umowa ze wspomnianym schroniskiem, zwanym także hotelem dla zwierząt i ptactwa domowego, gabinetem weterynaryjnym, centrum rehabilitacyjno-adopcyjnym w Wojtyszkach, obowiązywać będzie przez cały 2018 rok.

AW

Gm. Turek: Wojtyszki wygrały ze schroniskiem w Turku. Bezpańskie psy trafią właśnie tam

Podobne artykuły

Wideo: Nie kupuj - adoptuj! Porzucone pieski z...

Wideo: Nie kupuj - adoptuj! Porzucone pieski z gminy...

2 grudz.
Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla...

Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla zwierzaków ze...

21 lip.
Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

07-04-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama