wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Kaczki Średnie: Parafialna wigilia dla osób starszych, chorych i samotnych

Kaczki Średnie: Parafialna wigilia dla osób starszych, chorych i samotnych
 

Święta Bożego Narodzenia to święta nadziei i miłości. To właśnie miłość do drugiego człowieka stała się inspiracją Parafialnego Zespołu Caritas oraz Ks. Proboszcza Pawła Zalewskiego do organizacji, wzorem lat ubiegłych, opłatkowego spotkania dla osób starszych, chorych i samotnych z parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich. W spotkaniu zorganizowanym już po raz szósty, które odbyło się w niedzielę 17 grudnia, uczestniczyło około 130 osób.

Parafialna Wigilia rozpoczęła się mszą św. sprawowaną przez Ks. Proboszcza, podczas której naukę wygłosił Ks. Piotr Rusin w ramach zakończenia 3-dniowych rekolekcji adwentowych. Podczas mszy św. zgromadzeni parafianie mogli przeżyć komunię św. generalną pod dwiema postaciami, po sobotnim nabożeństwie pokutnym i sakramencie pojednania.

reklama

(…) to, co mam i to czego nie mam,
nawet to, czego nie mam komu dać
zawsze jest komuś potrzebne (…)
„Sprawiedliwość” ks. Jan Twardowski

Po mszy św. wszyscy udali się na uroczysty posiłek do Sali Bankietowej „Finezja” w Kaczkach Średnich. Tę część spotkania rozpoczęła Prezes Parafialnego Zespołu Caritas Anna Majewska dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego spotkania oraz życząc wszystkim uczestnikom wigilii miłości do siebie i do drugiego człowieka, bowiem „tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

Obecni na spotkaniu samorządowcy z Gminy Turek i Gminy Przykona życzyli na zbliżające się święta Bożego Narodzenia nadziei, miłości, pokoju i wiary. Na Nowy 2018 Rok życzyli pomyślności i tego, by nigdy nie brakowało wokół nas życzliwych, przyjaznych osób.

reklama

Ks. Paweł Zalewski serdecznie podziękował wszystkim, którzy pomagali i finansowo i przez swoją pracę w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego, tak bardzo ważnego dla parafialnej wspólnoty spotkania. Słowa uznania skierował do grupy ministrantów, którzy zaoferowali pomoc kelnerską.

Następnie wysłuchano Ewangelii o narodzinach Zbawiciela, wspólnie odśpiewano kolędę i wszyscy dzielili się opłatkiem, życząc sobie błogosławionych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, ale nade wszystko nie zabrakło uśmiechu i wzajemnej życzliwości.

W radosny, świąteczny nastrój wprowadziły zebranych jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich, które nagrodzono serdecznymi brawami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez sponsorów. Uczniowie przygotowali również pięknie udekorowane pierniczki, które otrzymali wszyscy goście.

Przy „opłatkowym” stole można było wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych ze zbliżającym się rokiem.

Po raz kolejny okazało się, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim dużo radości i dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.

Dzięki takim miłym spotkaniom umacniają się więzi naszej Parafialnej Rodziny.

Gabriela Kolenda

Podobne artykuły

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

3 wrz.
Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama