środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

18°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Remonty w ZST za 1,5 mln zakończone. Budynek E cieszy oko

Remonty w ZST za 1,5 mln zakończone. Budynek E cieszy oko  - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Turku mogą cieszyć się z coraz lepszych warunków kształcenia i pracy w tejże placówce. Od teraz nastolatkowie będą mogli spędzać czas podczas zajęć w nowoczesnych wnętrzach budynku E. Uroczystego otwarcia wyremontowanego piętra byłej siedziby PWSZ dokonano w środę 20 grudnia. Wtedy to symboliczną wstęgę przecięli starosta Mariusz Seńko, dyrektor ZST – Wioletta Adamiak oraz dyrektor PWSZ – Mirosław Pawlak. Koszt wykonanych prac to około 1 500 000 zł.

O tym, jak doszło do przeprowadzenia tejże inwestycji, mówił starosta turecki. – W 2014 roku PWSZ podjęła decyzję, by zmienić siedzibę, zakończyć funkcjonowanie wydziału zamiejscowego w Turku. Warto podkreślić, że ówczesne zapisy w umowie pomiędzy PWSZ a Starostwem Powiatowym w Turku wcale nie gwarantowały zwrotu nieruchomości przy ul. Milewskiego. Dzięki uprzejmości pana profesora Pawlaka stało się jednak tak, że ten budynek wrócił do powiatu. Dzięki temu ZST przestał pracować na dwie zmiany. Pragnę podziękować za to, że nasi uczniowie mogą korzystać z tego obiektu. W międzyczasie nadeszła reforma oświaty i okazało się, że szkoły średnie będą musiały przyjąć podwójny rocznik. Zapadła decyzja o napisaniu projektu, dzięki któremu udało się pozyskać odpowiednie środki. Inwestycja kosztowała 1 500 000 zł. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym: pani dyrektor, wykonawcy, członkom komisji edukacji, radnym powiatowym. Dzięki temu ZST będzie mógł rozwijać się jeszcze lepiej – mówił starosta Seńko przypominając zarazem, że konieczne było też odkupienie od miasta 1/6 budynku za kwotę 240 000 zł.

reklama

Nim przecięto wstęgę, dyrektor Wioletta Adamiak podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by młodzież mogła mieć zapewnione jeszcze lepsze warunki nauki. – Uczniowie są najważniejsi. Oni będą spędzać tu wiele czasu. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję.

Uroczystość zwieńczyło zwiedzanie wyremontowanego piętra budynku E. Zwiedzający dowiedzieli się przy okazji, że w budynku zajdą niebawem kolejne zmiany, pojawi się jeszcze więcej nowoczesnego wyposażenia poszczególnych sal.

AW

Podobne artykuły

Umowa na remont mostu w Cichowie podpisana

Umowa na remont mostu w Cichowie podpisana

15 lip.
Umowa na rozbudowę szkoły w Dziadowicach podpisana

Umowa na rozbudowę szkoły w Dziadowicach podpisana

28 maj.
Wyłoniono wykonawcę remontu kina. Zakończenie...

Wyłoniono wykonawcę remontu kina. Zakończenie prac...

20 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama