czwartek 19 lipca 2018

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Dobra: Dawno temu w Ziemi Świętej

Dobra: Dawno temu w Ziemi Świętej
 

W święto Chrztu Pańskiego w kościele katolickim dobiega końca liturgiczny okres świąt Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym dniu, w którym ochrzczony Syn Boży staje pośród grzeszników, solidarny z nimi i gotowy dzielić ich los, do kościoła pw. NNMP w Dobrej  przybyli uczniowie miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z przedstawieniem pt. Dawno temu w Ziemi Świętej przygotowanym pod kierunkiem p. M. Jesionek oraz p. B. Woźniak (scenariusz – p. P. Janicki).

W niezwykłej scenerii świątyni parafialnej, wśród śpiewu kolęd, młodzi aktorzy przybliżyli zebranym  sceny z życia Józefa oraz Maryi upamiętniające okoliczności przyjścia na świat Bożego Syna. Po raz kolejny staliśmy się świadkami momentu zwiastowania, wyczerpującej wędrówki do Betlejem, narodzin Jezusa, pokłonu złożonego Maleńkiej Dziecinie przez trzech królów oraz niebezpieczeństw grożących Świętej Rodzinie ze strony okrutnego Heroda. 

reklama

Czterdzieścioro młodych artystów dostarczyło zebranym w świątyni parafianom wielu doznań artystycznych, pozostawiło też niezwykłe przesłanie:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Warto, by przywołane słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty pozostały bliskie naszym sercom nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale co najmniej przez kolejnych 365 dni.

Barbara Woźniak
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Potworów: Żniwiarze kosili i młócili, później...

Potworów: Żniwiarze kosili i młócili, później...

16 lip.
Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia...

Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia Żniwiarza

15 lip.
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

13 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama