poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Wideo: Spotkanie Noworoczne PSL w Potworowie-Marcinowie

Wideo: Spotkanie Noworoczne PSL w Potworowie-Marcinowie
 

W powiecie tureckim nie brakuje członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W gronie tym są zarówno rolnicy, jak i samorządowcy rozmaitego szczebla, właściciele prywatnych firm, pedagodzy, lekarze, strażacy itd. Wszystkie te osoby spotkały się w sobotę 10 lutego w remizie w Potworowie-Marcinowie, podczas tradycyjnego już Spotkania Noworocznego.Tam gdzie inni się kłócą, tam gdzie wskazują sobie wzajemnie winy, my ze swoim pragmatyzmem idziemy rozwiązywać problemy. Nie wdajemy się w kłótnie, nie szukamy poklasku, my chcemy służyć naszemu społeczeństwu. Do tego otrzymaliśmy kredyt zaufania. Jestem przekonany, że ze swojego obowiązku się wywiążemy i zrealizujemy nasze cele, a nasze propozycje na kolejną kadencję znajdą dalsze zrozumienie i zaufanie naszych mieszkańców – mówił starosta Mariusz Seńko.

reklama

Wszystkich przybyłych do Potworowa-Marcinowa powitał lider lokalnych struktur PSL, a zarazem starosta turecki - Mariusz Seńko. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego czyli Roty. Później minutą ciszy uczczono pamięć osób, które zmarły w 2017 roku.

Mariusz Seńko podczas swego przemówienia mówił o tym, że Polskie Stronnictwo Ludowe, otrzymując od społeczeństwa mandat zaufania w 2014 roku, przyjęło na siebie wielkie zobowiązanie. Wszakże w sytuacji zmierzchu przemysłu paliwowo-energetycznego władze powiatu musiały podjąć natychmiastowe działania. – Solidarnie i zgodnie uznaliśmy, że należy postawić w tym działaniu na edukację, służbę zdrowia, bezpieczeństwo mieszkańców oraz poprawę infrastruktury. Istotnym elementem naszego działania była i jest współpraca z przedsiębiorcami. Dziś mogę powiedzieć, że 2017 to był dobry rok dla Polskiego Stronnictwa Ludowego w Turku, ponieważ udało nam się zrealizować większość założonych celów priorytetowych – mówił Mariusz Seńko.

Starosta wyliczył takie sukcesy, jak np. przebudowa szpitala i podnoszenie standardu usług medycznych (wydatki rzędu 17 mln zł w ciągu kadencji), wprowadzenie nowych technologi i innowacji w dydaktyce w szkołach średnich (wydatki rzędu 20 mln zł w ciągu kadencji), start programu INTJO (Innowacje, Nowoczesne Technologie, Języki Obce), wspieranie rodzicielstwa zastępczego, owocna współpraca z OSP, PSP i Lasami Państwowymi.

reklama

Starosta podziękował wszystkim członkom i sympatykom PSL-u, które przyczyniły się do realizacji zamierzonych planów, ot chociażby takim osobom, jak Andrzej Rossa, Daniel Kusz i Zofia Gruszczyńska, gdyż dzięki ich zaangażowaniu w ZST realizowane są inicjatywy, które mają przygotować społeczeństwo do nadchodzącym zmian w naszej gospodarce. Słowa podziękowania usłyszeli także Krzysztof Świerk, radny Krzysztof Przygoński i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Gebler, a wiąże się to ich zaangażowaniem w zarządzanie, promowaniem nowych technologie i innowacji w nauczaniu w ZSR CKP. Mariusz Seńko dziękował także Wojciechowi Ruskowi i Zdzisławowi Wojtkowiakowi, również Barbarze Zielińskiej i Annie Majdzie, za ich doświadczenie i wiedzę z zakresu polityki senioralnej, pomocy społecznej, opieki zdrowotnej, a także Anecie Seńko, za propagowanie pilotażowego programu nauki języka niemieckiego nauczanego równolegle z językiem angielskim od I klasy szkoły podstawowej. – Zdrowie to również sport, a jeśli sport to nie można tu zapomnieć o dwóch osobach – o Marku Kujawie i Damianie Wdowińskim. To dzięki tym panom młodzież w naszym powiecie osiąga tak liczne sukcesy sportowe – mówił starosta. Lider lokalnych struktur PSL dziękował kolegom radnym, wójtom oraz osobom reprezentującym instytucje samorządowe i państwowe, w szczególności wójtowi Cezaremu Krasowskiemu, przewodniczącym rad gmin – Piotrowi Geblerowi i Kazimierzowi Wdowińskiemu, dyrektorowi Rafałowi Gilowi z Urzędu Marszałkowskiego, za dobrą współpracę w realizacji zamierzeń.

Ruch ludowy zarówno wcześniej, jak i teraz pokazuje, że jedność w różnorodności jest możliwa – stwierdził Mariusz Seńko.

MS, AW

Podobne artykuły

Wideo: PSL przedstawia program wyborczy i...

Wideo: PSL przedstawia program wyborczy i deklaruje...

08-10-2019
Tłumy na Dniu Żniwiarza w Potworowie. Kosili i...

Tłumy na Dniu Żniwiarza w Potworowie. Kosili i...

14-07-2019
Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia...

Potworów: Będą kosić i młócić podczas Dnia Żniwiarza...

11-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama