Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Ferie z Techniką 2018

Ferie z Techniką 2018
 

Mimo zimowych ferii, mury ZST tętnią życiem. Bogata oferta warsztatów politechnicznych dla gimnazjalistów spotkała się z dużym zainteresowaniem. Najważniejszym celem zaplanowanych zajęć było inspirowanie uczniów do zdobywania i wzbogacania szeroko rozumianej wiedzy politechnicznej. Warsztaty prowadzone były w odrębnych blokach tematycznych. W dziedzinie CAD/CNC –  wirtualnej rzeczywistości oraz programowania obrabiarek numerycznych, młodsi koledzy poznali nowoczesne metody wytwarzania elementów maszyn.

Miłośnicy robotyki poznali również zasady działania robotów przemysłowych FANUC. Pasjonaci informatyki mogli odkrywać tajniki budowy komputerów oraz zmontować pierwszy pecet. W pracowniach teleinformatycznych odbyły się warsztaty związane z  konfigurowaniem oraz programowaniem urządzeń teleinformatycznych.

reklama

Osoby interesujące się fotografią i reklamą uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zdobyły cenną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie fotografii oraz obsługi programów komputerowych, takich jak Adobe Photoshop czy CorelDRAW.

Ponadto gimnazjaliści zwiedzili pracownie ekonomiczną i logistyczną, gdzie zapoznali się z ofertą kształcenia z zawodach technik handlowiec - manager handlu, technik ekonomista oraz technik logistyk.

W ramach "Ferii z Techniką" w ZST odbyły się również zajęcia z realizacji dźwięku w szkolnym studio, które umożliwiły, nagranie i zmontowanie fragmentu audycji oraz korektę brzmienia utworu muzycznego.

reklama

Dzięki różnorodnym propozycjom, tegoroczne „Ferie z Techniką” w ZST z pewnością rozbudziły wśród uczestników warsztatów zainteresowania nowoczesną myślą techniczną, a może nawet staną się inspiracją do wyboru technicznego kierunku studiów i gwarancją sukcesu w późniejszej realizacji kariery zawodowej.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

"Kadr na Powiat Turecki" - prezentacja konkursowych...

18 czerw.
IV edycja konkursu fotograficznego

IV edycja konkursu fotograficznego "Kadr na Powiat...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama