sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Słodków: Spotkanie z podróżnikami Ulą i Kubą z Bieszczad w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Słodków: Spotkanie z podróżnikami Ulą i Kubą z Bieszczad w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
 

W piątek 2 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikami Ulą i Kubą - pasjonatami dalekich podróży, którzy przyjechali do naszej szkoły aż z Bieszczad. 

Spotkanie zaplanowane było na dwie godziny lekcyjne. Nasi podróżnicy zabrali nas w podróż po niezwykłych miejscach świata, które sami odwiedzili. Pokazali nam jak obecnie wygląda i funkcjonuje obszar elektrowni w Czarnobylu. Prezentując zdjęcia z Czarnobyla omówili nam nam budowę elektrowni oraz pokazali jak wielkie zniszczenia spowodowała awaria reaktora i wybuch elektrowni.

reklama

Podczas drugiej godziny spotkania podróżnicy przedstawili nam jakże odmienną od naszej kulturę życia w Indiach. Przenieśliśmy się na 40 minutową podróż po tajemniczych zakątkach Indii. "Byliśmy" nad rzeką Ganges , poznaliśmy tradycje religijne, obrządki  związane z chowaniem zmarłych. Poznaliśmy największą pralnię świata w Indiach. Dowiedzieliśmy się gdzie trafia pranie z całych Indii i jak odbywa się proces prania i suszenia tego prania. Zobaczyliśmy najbogatsze dzielnice Indii oraz dzielnice nędzy, oraz jak ważne w ich kulturze i religii są krowy.

Wszystkie opowieści były niezwykle pasjonujące. Była to doskonała lekcja geografii.

Naszym gościom bardzo dziękujemy, że skorzystali z naszego zaproszenia i przekazali nam tyle ciekawych opowieści ze swoich podróży.

Podczas spotkania gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kaczkach oraz Turkowic, którzy również skorzystali z naszego zaproszenia.

Organizatorem spotkania była Dorota Stolarska.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

UKS

UKS "SPRINTER" Słodków ze wsparciem z Ministerstwa...

3 sierp.
Słodków: Turniej Old Boy o puchar Wójta Gminy...

Słodków: Turniej Old Boy o puchar Wójta Gminy Turek

18-10-2019
Wideo: Pożar na składowisku odpadów w...

Wideo: Pożar na składowisku odpadów w Słodkowie....

19-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama