czwartek 02 lipca 2020

Kariny, Serafiny, Urbana

reklama

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy? Kocik proponuje zmianę lokalu

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy? Kocik proponuje zmianę lokalu
 

Od lat mieszkańcy niektórych miejscowości gminy Turek podczas wyborów udawali się na głosowanie do lokalu, usytuowanego w Turku, w budynku Bursy. Czy jest to dobra lokalizacja? Wątpliwości ma chociażby radny Michał Kocik, który proponuje, by porozumieć się z burmistrzem Romualdem Antosikiem i wybrać lepszą lokalizację, umiejscowioną na obrzeżu miasta.

W poniedziałek 26 marca odbyła się XLIV sesja Rady Gminy Turek. W trakcie obrad radni pochylili się nad sprawą podziału gminy Turek na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych. Liczba radnych oczywiście nie zmieni się, wciąż będzie ich 15. Pojawił się jednak pomysł, by dokonać zmian w kwestii umiejscowienia lokali wyborczych.

reklama

Głos w sprawie zabrał radny Michał Kocik z Grabieńca. Samorządowiec wyjaśniał, że dla mieszkańców podturkowskich miejscowości turkowska Bursa to nie jest najlepszym miejscem na lokal wyborczy. Korzystniejszą opcją mogłaby być np. część administracyjna budynku KP PSP w Turku, czy też budynek dawnego Domu Dziecka, ale przeprowadzenie głosowań w tym miejscach jest niemożliwe. Pozostają takie opcje, jak np. MOPS przy ul. Konińskiej.

W imieniu mieszkańców Grabieńca, czy też Obrzębina, chciałby złożyć taką interpelację. Pewnie pan wiceprzewodniczący Rady Gminy też się dołączy do tej prośby. Zgłośmy się do burmistrza miasta Turku z prośbą o użyczenie lokalu MOPS przy ul. Konińskiej, by tam zrobić lokal wyborczy. Uważam, że to byłoby korzystniejsze położenie, łatwiejszy dojazd. Osobom starszym będzie łatwiej dostać się z parkingu do lokalu. Tam nie ma schodów, wszystko jest na jednym poziomie. Jest też łącze internetowe – interpelował Michał Kocik, a wicewójt gminy Turek zadeklarowała, że pomysł zostanie przeanalizowany.

Ponadto podczas XLIV sesji radni przyjęli projekty uchwał w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Turek w 2018 roku”, a także w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Wspierania Rodziny  dla Gminy Turek   na lata 2018-2021”. Dokonano także zatwierdzenia „Planu Odnowy Miejscowości Korytków na lata 2018-2024”, naniesiono zmiany w budżecie na rok 2018. Przyjęto też sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej oraz stałych Komisji Rady Gminy Turek za 2017 rok.

AW

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy? Kocik proponuje zmianę lokalu

Podobne artykuły

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku zaprasza...

30 czerw.
Wolontariacki #GaszynChallenge ze sporą dawką...

Wolontariacki #GaszynChallenge ze sporą dawką...

10 czerw.
Wyjątkowe podziękowania dla wolontariuszy -...

Wyjątkowe podziękowania dla wolontariuszy - absolwentów

24 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama