czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy? Kocik proponuje zmianę lokalu

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy? Kocik proponuje zmianę lokalu
 

Od lat mieszkańcy niektórych miejscowości gminy Turek podczas wyborów udawali się na głosowanie do lokalu, usytuowanego w Turku, w budynku Bursy. Czy jest to dobra lokalizacja? Wątpliwości ma chociażby radny Michał Kocik, który proponuje, by porozumieć się z burmistrzem Romualdem Antosikiem i wybrać lepszą lokalizację, umiejscowioną na obrzeżu miasta.

W poniedziałek 26 marca odbyła się XLIV sesja Rady Gminy Turek. W trakcie obrad radni pochylili się nad sprawą podziału gminy Turek na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych. Liczba radnych oczywiście nie zmieni się, wciąż będzie ich 15. Pojawił się jednak pomysł, by dokonać zmian w kwestii umiejscowienia lokali wyborczych.

reklama

Głos w sprawie zabrał radny Michał Kocik z Grabieńca. Samorządowiec wyjaśniał, że dla mieszkańców podturkowskich miejscowości turkowska Bursa to nie jest najlepszym miejscem na lokal wyborczy. Korzystniejszą opcją mogłaby być np. część administracyjna budynku KP PSP w Turku, czy też budynek dawnego Domu Dziecka, ale przeprowadzenie głosowań w tym miejscach jest niemożliwe. Pozostają takie opcje, jak np. MOPS przy ul. Konińskiej.

W imieniu mieszkańców Grabieńca, czy też Obrzębina, chciałby złożyć taką interpelację. Pewnie pan wiceprzewodniczący Rady Gminy też się dołączy do tej prośby. Zgłośmy się do burmistrza miasta Turku z prośbą o użyczenie lokalu MOPS przy ul. Konińskiej, by tam zrobić lokal wyborczy. Uważam, że to byłoby korzystniejsze położenie, łatwiejszy dojazd. Osobom starszym będzie łatwiej dostać się z parkingu do lokalu. Tam nie ma schodów, wszystko jest na jednym poziomie. Jest też łącze internetowe – interpelował Michał Kocik, a wicewójt gminy Turek zadeklarowała, że pomysł zostanie przeanalizowany.

Ponadto podczas XLIV sesji radni przyjęli projekty uchwał w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Turek w 2018 roku”, a także w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Wspierania Rodziny  dla Gminy Turek   na lata 2018-2021”. Dokonano także zatwierdzenia „Planu Odnowy Miejscowości Korytków na lata 2018-2024”, naniesiono zmiany w budżecie na rok 2018. Przyjęto też sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej oraz stałych Komisji Rady Gminy Turek za 2017 rok.

AW

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy? Kocik proponuje zmianę lokalu

Podobne artykuły

Miasto deklaruje pomoc poszkodowanym w wybuchu...

Miasto deklaruje pomoc poszkodowanym w wybuchu na...

z wczoraj
Po wybuchu gazu na Wyszyńskiego. Czy można było...

Po wybuchu gazu na Wyszyńskiego. Czy można było...

29 wrz.
Druga część Kolorowych Wakacji. Zapraszamy na...

Druga część Kolorowych Wakacji. Zapraszamy na...

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama